Рідко хто з наших знайомих не п’є чай. За своїми якостями, цей напій не поступається каві. Він незамінний в спеку і холод, здатний швидко відновити сили і заспокоїти після напруженого робочого дня. Якому чаю ви віддасте перевагу, вирішувати вам. Головне правильно заварити і подати напій.
Для того щоб чаювання було приємним і корисним варто звернути увагу на загальні правила:
- найголовніше – вибрати хороший чай: йому не повинно бути більше року. Незважаючи на те, що чай роблять цілий рік, зелений краще купувати весняного врожаю, а улун, наприклад, осіннього збору;
- чай повинен зберігатися в добре закритій банці, захищеній від повітря і світла;
- вода для приготування напою повинна бути з мінералізацією нижче 0,3г/л;
- чай заварюється гарячою водою 70-90°С. Кип’ячена вода змінює смак і аромат чаю;
- обов’язково обдайте посуд для заварювання окропом, щоб вона попередньо прогрілася;
- ємність для заварювання береться з розрахунку 100мл на одну людину, плюс 50мл на кожного додаткового;
- використовуйте для приготування напою спеціальний посуд: чайники, заварники, кружки типу “егоїст” та інші чайні предмети.
Як правильно заварювати чай в чашці
Якщо у вас немає компанії для чаювання, ви можете приготувати одну порцію чаю прямо в чашці. Для цього нагріваємо воду до 70°С і наповнюємо нею попередньо нагріту чашку з розрахунку (1 чайна ложка чаю на склянку води).
Можете скористатися спеціальною керамічної чашкою з кришкою і ситом.
Як заварювати чай в офісі
Третю частину життя ми проводимо на роботі, і звичайно, чаювання є невід’ємною частиною робочого часу. Щоб розслабитися або підбадьоритися, прийняти гостей і зробити паузу в переговорах ми готуємо і подаємо чай.
Якщо ви визначилися з вибором чаю, то наступний крок це подача чаю. Чайний посуд в офісі буде відрізнятися від домашніх предметів строгістю і мінімалізмом. Для любителів листового чаю у вашому арсеналі обов’язково повинні бути заварники. Краще використовувати керамічний посуд, в ній напій довше зберігатиметься теплим. Чайники для заварювання повинні мати носик з ситом. Традиційна чашка для чаю вміщує 200мл води. Майте в запасі кілька заварників для різних сортів чаю. Цукор подається кусковий або в стікерах.
Процес заварювання вибирайте в залежності від сорту чаю.
Як заварювати чай в термосі
Скільки разів вас виручав термос на природі? Напевно, це самий незамінний предмет для любителів активного відпочинку. Ароматний і гарячий чай з термоса зігріє в холодну пору року і освіжить влітку. Для заварювання чаю в термосі необхідно знати:
- чорний чай більше підходить для зими, а зелений для літа;
- перед заварюванням чаю в термосі обполосніть його окропом;
- на літр води з температурою 80°С засинайте 1 столову ложку чаю;
- досить 20 хвилин для приготування чаю. Якщо чай виявиться міцним, його можна розбавити теплою водою;
- любителі добавок у вигляді лимона, імбиру і цукру, можуть відразу додати ці інгредієнти в термос;
- якщо ви віддаєте перевагу трав’яному чаю, то заварювати його в термосі краще на ніч.
Як правильно заварювати чай в глиняному чайнику
Цей спосіб заварювання частіше використовують для темних сортів. Для цього попередньо потрібно нагріти посуд. Заливаючи воду 90-95°С, потім закрийте чайник кришкою і серветкою. Так чай буде зберігати аромат. Для приготування чаю вам знадобиться розрахунок: 1 чайна ложка чаю на склянку, плюс ложка на чайник.
Щоб чай був особливо смачним, ви можете використовувати заварник з пальником, яка буде підтримувати температуру напою. Глиняний чайник збереже смакові якості напою і зробить чаювання приємним і незабутнім.
Як правильно заварювати чай у френч-пресі
Вважається, що цей предмет був створений для заварювання кави, проте приготувати чай в ньому просто і швидко. Френч-прес стає незамінним і вдома, і в офісі, адже так швидко ми звикаємо до зручності і подачі. Щоб заварити чай в цьому скляному графині, вам знадобиться все те ж, що і для традиційного заварювання в чайнику: ті ж пропорції, та ж температура води, яка необхідна для вибраного сорту. У френч-пресі можна заварювати також фруктові і трав’яні чаї. Звичайна ємність цього заварника до 1 літра, а значить в один прийом ви зможете приготувати 4 чашки чаю.
А тепер розглянемо специфіку заварювання різних сортів чаю
Як заварювати крупнолистовий зелений чай
Якщо у вас зелений чай, то після того як ви заллєте чай водою, не забудьте злити першу заварку через 3-4 хвилини, як це роблять китайці. Повторювати процедуру можна кілька разів, поки чайний лист не охолоне.
Як заварювати чай з м’яти
Найчастіше м’яту додають до зеленого чаю. Попередньо необхідно добре промити листя м’яти під водою. Потім порубати або подрібнити її, щоб рослина випустила свої ефірні масла і вітаміни. Додавайте м’яту в заварений зелений чай. Вона швидко заспокоює нервову систему і добре тонізує організм.
Як заварювати чай тегуанінь
Це сорт зеленого чаю, який при правильному заварюванні подарує вам неповторний аромат. Заварюється цей чай просто, як і всі сорти зеленого чаю за китайським рецептом. Хоча дехто вважає, що листя цього сортів не насичені, і тому першу заварку можна не зливати.
Як заварювати жовтий чай
Ще один популярний напій, з яким знайомляться туристи в Єгипті. По суті, жовтий чай – це крупа, дуже схожа на нашу гречку. Хельба, так називають це єгиптяни, має масу корисних властивостей. Саме це робить напій популярним серед місцевих жителів.
Щоб приготувати жовтий чай, необхідно попередньо промити і просушити крупу. Потім залити її з розрахунку 1 чайна ложка на склянку води гарячою водою і поставити на маленький вогонь на 7-15 хвилин. Чим довше він буде заварюватися, тим більш насиченим вийде смак. Жовтий чай п’ють теплим, тому, після приготування його відразу розливають по чашках.
Як правильно заварювати імбирний чай
Один з найпопулярніших напоїв у зимовий час, імбирний чай рятує від застуди та грипу. Це відмінний засіб, який підтримує організм цілий рік і навіть сприяє зниженню ваги. Імбирний корінь, який служить основою чаю, має специфічний смак і виступає спецією в кулінарії різних народів.
Чай на основі імбиру може вживатися з лимоном, перцем, м’ятою та іншими приправами. Але можна пити його і в чистому вигляді. Для цього корінь очищається від шкірки і нарізають тонкими пелюстками. Потім в ємність для заварювання наливають воду і кип’ятять її протягом 10 хвилин. У готовий напій можна додати сік лимона або апельсина і підсолодити медом.
Насолоджуйтесь чаюванням в будь-який час року, адже чай неможливо замінити. Вашу церемонію прикрасить стильна сервіровка чайного столу, для якої ви можете вибрати самі різні варіанти посуду та текстилю.
Джерело: http://villagrazia.ua/