Реформи в Україні – онлайн виписки та довідки
Нещодавно, а саме 8 квітня 2015 року, Міністерство юстиції України запустило систему онлайн-реєстрації бізнесу, а також презентувало онлайн-системи реєстру нерухомості, єдиного реєстру підприємств і організацій, кабінет адміністративних послуг. Як повідомив на засіданні Кабміну міністр юстиції Павло Петренко, тепер практично кожен українець у себе вдома через сайт міністерства юстиції зможе зареєструвати фірму, подати запит, а також отримати довідку, виписку або витяг.
Раніше витрачалося нашими підприємцями кілька годин або кілька днів для того, щоб отримати виписку та довідку про те, що вони дійсно є підприємцями. З цього моменту практично кожен українець зможе це робити це у себе вдома, не відвідуючи відповідні державні органи. Так само є можливість отримати виписки юридичної особи, виписки або довідки, завантаживши їх прямо з сайту без будь-яких підписів і печаток, без стояння в чергах, – прокоментував міністр юстиції нові онлайн-послуги.
За словами міністра Павла Петренка, всього в органи Мін’юсту за такими документами звертаються близько 5 млн. осіб щорічно.
Всі витягу чи довідки, роздруковані у себе вдома, матимуть силу юридичного документа, завдяки присвоєнню унікального номера, а оригінали таких документів будуть зберігатися в архіві Мінюсту протягом одного року, – роз’яснив міністр.
А для українців, які не мають доступу до мережі Інтернет, є можливість отримувати послуги особисто: у нотаріусів, в банку або в реєстраційному офісі місцевої ради.
Сервіси поки працюють в тестовому режимі, але скоро повинні запрацювати на повну потужність.
Оплатити послуги можна карткою будь-якого українського банку.
Наприклад, вже сьогодні можна отримати електронну виписку за 48,68грн (включаючи 3грн комісії), а за 21,00грн. можна дізнатися власника нерухомості, яка є в реєстрі.
- Адреса кабінету адміністративних послуг: https://kap.minjust.gov.ua/
- Єдиний державний портал адміністративних послуг: https://poslugy.gov.ua/
Також очікується, що зовсім скоро українці легко зможуть отримувати найширший спектр електронних послуг – наприклад, подавати заяви в міліцію, отримувати різні довідки, купувати арештоване майно – і все це не виходячи з дому!