Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 29.05.2024)
505100
осіб
357
літаків
326
гелікоптерів
7700
танків
14891
ББМ
13066
артилерія
815
ППО
1087
РСЗВ
17796
машин
27
кораблі і катери
Оптимізація швидкості інтернет-магазину на Magento
Опубліковано

Оптимізація швидкості інтернет-магазину на Magento

Дослідження Google показало, що більш повільні сайти мають більш низький рівень конверсії (цільові дії відвідувачів: покупка, замовлення, реєстрація, підписка, відвідування певної сторінки сайту і т.д.). Також, як ви напевно вже знаєте, Google в рейтингу веб-пошуку віддає перевагу більш швидким сайтам.
Якщо ваш інтернет-магазин працює на Magento, вам можуть допомогти наведені в цій статті способи по оптимізації продуктивності сайту, щоб збільшити свої шанси потрапити в ТОП-10 Google і збільшити рівень конверсії.

 

Вибрати оптимальний хостинг

  • Виділений сервер
  • Фізичне розміщення серверів в тій країні, на користувачів з якої націлений ваш сайт
  • Хостинг, який використовує PHP акселератори, такі як Zend Optimizer або XCache
  • На якому встановлені всі необхідні модулі Apache та/або Nginx.

Оновлення Мадженто

Завжди оновлюйтеся до останньої версії Magento. Це дозволить не тільки отримати більше можливостей, виправити баги і поліпшити безпеку сайту, але і збільшити швидкість роботи сайту.

Включити кешування Magento

Включення кешування в Magento є одним з кращих способів оптимізації продуктивності сайту. Як тільки ви включите його – ваш сайт почне обробляти сторінки для відвідувачів значно швидше. Налаштувати кешування в Magento легко: просто зайдіть в адмін-панелі Система – Кешування (System – Cache Management), позначте всі пункти, виберіть «Включити кешування» (Enable) і натисніть Submit. От і все!

Включити кешування Magento
Включити кешування Magento

Мінімізація JavaScript і CSS

Стиснення JS і CSS може виділити більше вільного місця на сервері і зменшити час їх завантаження, розбору і виконання. Є багато онлайн інструментів для мінімізації JS і CSS, такі як jscompress.com, csscompressor.com і схожі. В якості альтернативи ви можете спробувати вбудовану функцію об’єднання JavaScript/CSS в Magento, розташовану за адресою Система – Конфігурація – Розширені налаштування – Розробник – Налаштування JavaScript і CSS. Встановіть значення в полях Merge JavaScript/CSS files (Об’єднувати яваскрипт/CSS файли) – Yes.

Мінімізація JavaScript і CSS
Мінімізація JavaScript і CSS

«Легкий» шаблон для Мадженто

Використовуйте «легкий» шаблон в якості основи для сайту, наприклад тему “Healthier Magento theme“.

Зменшення кількості HTTP-запитів

Є багато доступних методів, які допоможуть вам знизити HTTP запити: наприклад, об’єднання JavaScript і CSS файлів, яке ми розглянули вище, об’єднання маленьких зображень в один файл – CSS-спрайт, який розглянемо нижче, та маса інших.

Відключення невикористовуваних модулів

Вимкніть модулі в Magento, які ви не використовуєте: Система – Конфігурація – Розширені налаштування – Додатково (Advanced). Встановіть значення для таких модулів – Disable.

Відключення логів

Вимкніть журнал подій в Magento (Log): Система – Конфігурація – Додатково – Розробник – Налаштування журналів подій (за замовчуванням вже відключено).

Відключення логів Magento
Відключення логів Magento

Об’єднання зображень з використанням CSS спрайтів:

За допомогою CSS-спрайтів, число зображень може бути зменшено за рахунок їх об’єднання в один або декілька файлів. Це дозволить знизити HTTP запити до сервера і збільшити швидкість завантаження веб-сторінки. Онлайн ресурси: spritepad.wearekiss.com, spritegen.website-performance.org та інші.

Включити GZip стиснення

Стиснення GZip підвищує продуктивність Magento шляхом скорочення розміру файлів HTML, CSS, JavaScript і більш швидкого їх завантаження.
Щоб включити динамічне gzip-стиснення, досить додати в файл .htaccess (в корені сайту) наступний код:

<ifModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml application/xml application/xhtml+xml text/css text/javascript application/javascript application/x-javascript
</ifModule>

 

Зазначений код включить стиснення для наступного контенту: text, html, javascript, css, xml.

Використовуйте мережу доставки контенту (CDN)

CDN набирають популярність, оскільки вони допомагають зменшити навантаження на ваш сервер за рахунок завантаження статичних файлів з інших серверів, які розташовані географічно ближче до відвідувачів сайту. Наприклад, ви можете завантажувати бібліотеку jQuery безпосередньо з мережі доставки контенту (CDN) Google, а не зі свого сайту. Враховуючи, що бібліотека jQuery дуже популярна, зростає шанс, що в кеші браузера ваших відвідувачів вже буде копія бібліотеки і це прискорить завантаження вашого сайту.
Великий перелік різних бібліотек, що доступні через Google CDN – тут.

 

Існують й інші способи збільшити швидкість завантаження інтернет-магазину на Magento, які ми не обговорили в даній статті, оскільки це дуже велика тема. Навіть якщо ви застосуєте на практиці розглянуті в даній статті поради, ви вже зможете відзначити значне збільшення швидкості вашого сайту.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *