В сьогоднішньому невеликому уроці ми покажемо вам, що таке багатовимірні масиви, як створювати та керувати багатовимірними масивами в PHP.
Рівень складності: початковий.
Введення в багатомірний масив PHP
Як ви знаєте, масиви являють собою список пар з ключів та їх значень. Зазвичай ключем є число (або рядок в разі асоціативних масивів), а значенням є будь-який тип даних. І це важливо, оскільки це означає, що значенням може бути й інший масив. Таким чином, якщо ви створюєте масив, де значення також є масивами, тоді виходить, що ви створили багатовимірний масив. Знову-таки, значення в цьому внутрішньому масиві можуть бути новим масивом і так далі. Щоб освіжити в пам’яті основну інформацію про масиви в PHP, прочитайте нашу попередню статтю на цю тему.
Давайте тепер подивимося на простий приклад багатовимірного масиву. Припустимо, ви хочете зберігати інформацію про користувачів. У вас є багато користувачів, і у кожного користувача є свої певні дані, такі як ім’я, вік, адреса електронної пошти, особистий сайт і так далі.
- Остап
- email: ostap@pochta.com
- website: www.sait-ostapa.com
- age: 25
- Галина
- email: galina@pochta.com
- website: www.sait-galini.com
- age: 36
- Степан
- email: stepan@pochta.com
- website: www.sait-stepana.com
- age: 19
Створення багатовимірного масиву в PHP
Тепер давайте подивимося, як визначити такий масив в PHP. Ви можете зробити це невеликими частинами, і в цьому випадку ви спочатку визначаєте підмасиви, а потім додаєте їх в основний масив таким чином:
<?php $user_01 = array( "email" => "ostap@pochta.com", "website" => "www.sait-ostapa.com", "age" => "25" ); $user_02 = array( "email" => "galina@pochta.com", "website" => "www.sait-galini.com", "age" => "36" ); $user_03 = array( "email" => "stepan@pochta.com", "website" => "www.sait-stepana.com", "age" => "19" ); $userList = array( "Остап" => $user_01, "Галина" => $user_02, "Степан" => $user_03 ); ?>
Звичайно, ви можете зробити все це тільки за один крок, наприклад, так:
<?php $userList = array( "Остап" => array( "email" => "ostap@pochta.com", "website" => "www.sait-ostapa.com", "age" => "25" ), "Галина" => array( "email" => "galina@pochta.com", "website" => "www.sait-galini.com", "age" => "36" ), "Степан" => array( "email" => "stepan@pochta.com", "website" => "www.sait-stepana.com", "age" => "19" ) ); ?>
Тепер прийшов час попрацювати з нашим новим масивом і спробувати витягти з нього інформацію за допомогою засобів PHP.
Виведення інформації з багатовимірного масиву в PHP
На практиці зробити вивід даних елемента з багатовимірного масиву не так вже й складно. Вам просто потрібно визначати потрібну кількість ключів, коли ви хочете отримати доступ до заданого значення масиву. Ви можете зробити це, наприклад, так:
<?php echo "Вік Остапа - " . $userList["Остап"]["age"] . " років."; ?>
В деяких випадках вам може знадобитися вивести всю інформацію про певного користувача. Ви можете зробити це в такий спосіб:
<?php foreach ($userList["Остап"] as $key => $value) { echo "Остап $key - $value <br>"; } ?>
І в якості останнього прикладу, ми розглянемо варіант, коли вам потрібно вивести всю інформацію з багатовимірного масиву в PHP. В цьому випадку краще всього підійде створення вкладених циклів, наприклад foreach
, в такий спосіб:
<?php foreach ($userList as $key => $value) { echo "Поточний користувач - $key.<br>"; foreach ($value as $iKey => $iValue) { echo " ---> $iKey - $iValue <br>"; } } ?>
От і все. Сподіваємося, що даний урок став вам у нагоді, і ви знайшли його корисним.
Дякуємо, що читаєте нас!