Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 02.12.2024)
743920
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9478
танків
19397
ББМ
20953
артилерія
1019
ППО
1253
РСЗВ
30606
машин
28
кораблі і катери
Як хакери зламують сайти – основні методи
Опубліковано Оновлено: 19.04.2020

Як хакери зламують сайти – основні методи

 

 

Хакери атакують сайти постійно, як великі, так і маленькі. Будь-який і кожен сайт може бути метою хакерів, незалежно від того, крихітний він або велетенський. Невеликі, менш популярні сайти – це особливо хороший варіант для хакерів, оскільки вони менш захищені, з огляду на те, що більшість власників таких сайтів применшують значущість своїх сайтів і вони більш безтурботні в плані захисту та безпеки.

В цілому, існує дві основні причини зламу будь-якого сайту: гроші і хактивізм (псування сайту з політичних причин, таких як демонстрація підтримки певної політичної партії або політичної ідеї).

Хакери можуть створювати програми (боти або хакботи), які автоматично і систематично сканують діри в безпеці популярних систем управління контентом (CMS) і одночасно атакують сотні тисяч сайтів. Для заробітку, природно, хакери атакують більші сайти, оскільки у них більше аудиторія. Є статистика, згідно з якою великі компанії та звичайні споживачі втрачають більше 20 мільярдів доларів на рік через хакерський спам. Близько 96% зламаних сайтів стали мішенню хакерів з метою використання їх для отримання прибутку, і тільки близько 4% сайтів зламувалися з метою хактивізму.

 

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами основними способами, які використовують хакери, щоб зламувати сайти. Володіючи цією інформацією, ви будете знати, які місця у вашому сайті незахищені, і на що варто звернути увагу в плані безпеки.

 

 

Як хакери зламують сайти

Практично будь-який програмний код може містити діри в плані безпеки. Коли хакери виявляють ці вразливості, вони використовують їх, щоб зламувати сайти.

Існує ряд найбільш часто використовуваних хакерами методів, такі як:

  • Brute Force – хакер постійно намагається увійти в панель управління сайтом, підбираючи логін користувача і пароль облікового запису адміністратора.
  • SQL-ін’єкція (SQLI) – використовується, коли SQL-запити можна вводити і виконувати через URL-адресу сайту.
  • Атака зовнішнього об’єкта XML (XXE) – введення XML, який посилається на зовнішній об’єкт і погано обробляється неправильно налаштованим XML-аналізатором, що може призвести до розкриття конфіденційної інформації.
  • Віддалене виконання коду (RCE) – хакер може виконати довільний код на комп’ютері або сайті з іншого комп’ютера або сайту.
  • Віддалене включення файлів (RFI) – використання посилання на зовнішній сценарій на сайті для використання його для завантаження шкідливих програм з абсолютно іншого комп’ютера або сайту.
  • Відкрите перенаправлення – відбувається через вразливість на сайті. Код на сторінці сайту робить перенаправлення на іншу сторінку, визначену хакером і часто є спамним або фішингових сайтом.
  • Атака на відмову в обслуговуванні (DoS) – відбувається, коли сайт (сервер) відключається через постійний потік трафіку, що надходить від хакбота.
  • Розподілена атака на відмову в обслуговуванні (DDoS) – аналогічно DoS-атаці, за винятком того, що хакбот надсилає трафік з кількох джерел, таких як заражені комп’ютери або маршрутизатори.
  • Зворотній шлях в каталогах (Directory Traversal) – випадки, коли HTTP протокол можна використовувати для доступу до каталогів сайту і виконання команд поза кореневим каталогом серверу.
  • Локальне включення файлів (LFI) – зловмисник може контролювати, який файл виконується в запланований час, який був встановлений CMS або веб-додатком.
  • Міжсайтовий скриптинг (XSS) – хакер може впровадити код безпосередньо в сайт (зазвичай через поле введення input у формі).
  • Обхід аутентифікації – діра в безпеці, яка дозволяє хакеру обійти форму входу і отримати доступ до сайту.
  • Обхід безпеки – аналогічний обходу аутентифікації, за винятком того, що хакер може обійти існуючу систему безпеки, щоб отримати доступ до певної частини сайту.
  • Підробка запитів на стороні сервера (SSRF) – коли хакер може частково або повністю взяти під контроль сервер, щоб змусити його виконувати запити віддалено.
  • Підробка міжсайтових запитів (CSRF) – код або запити вводяться і виконуються через необроблений URL сайту.
  • Повне розкриття шляху (FPD) – коли відображається шлях до кореня сайту (рівень root), наприклад, коли відображається список каталогів, лог помилок або попереджень.
  • Фішинг (крадіжка особистих даних) – сайт або сторінка, створені хакером, які виглядають як добре відомий, довірений сайт, але використовуються для збору облікових даних, коли обдурені користувачі довірливо вводять свої особисті та платіжні дані.
  • Через завантаження шкідливого файлу – це стає можливим, коли файл зі шкідливим кодом можна завантажити на сервер, який не має потрібних обмежень.
  • Шкідливе ПО (Malware) – шкідливий скрипт або програма, метою якої є зараження сайту або системи.

 

 

Існують й інші способи знайти та використовувати вразливості сайту, включаючи людські помилки, такі як використання паролів, що легко вгадати, а також небезпечний або ненадійний хостинг.

Хоча це далеко не повний список вразливостей безпеки, вони є найбільш поширеними способами шкідливого використання сайту, часто за допомогою хакботу. Також хакери можуть використовувати кілька вразливостей одночасно.

Для великих CMS, таких як WordPress, вразливості XSS, SQLI та через завантаження шкідливих файлів є найбільш частими способами скористатися проблемами безпеки.

Використовуйте отриману сьогодні інформацію, щоб убезпечити свій сайт. Проблеми ви тепер знаєте, настав час застосувати методи по їх усуненню, що має переслідувати метою поліпшення безпеки вашого сайту.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою