Як отримати API-ключ для використання в Google Картах

Як отримати API-ключ для використання в Google КартахДля коректної роботи всіх додатків (сервісів) Google потрібна аутентифікація, яка вимагає отримання унікального API ключа.

До кінця 2016 року ще можна було використовувати такі сервіси як Google Maps без використання API ключа, але тепер всім новим користувачам обов’язково потрібно його отримати.

Якщо ви хочете додати нову Google-карту на свій сайт – вам буде потрібен API-ключ. У сьогоднішній статті ми детально розглянемо практичні кроки, які необхідні для отримання ключа API Google Карт.

 

 

Отримання Google API ключа

Існує безліч прикладних програмних інтерфейсів (API), які підтримуються сервісом Google Developers. Якщо ви хочете розмістити на своєму сайті Карти від Google, значить вам потрібен ключ Google Maps JavaScript API.

Примітка: Google Maps JavaScript API розділений на два тарифних плани – Стандарт і Преміум. Для більшості сайтів підійде стандартний план, який передбачає безкоштовний доступ до 25 000 завантажень (переглядів) карт в день. Якщо переглядів більше 25000 і менше 100000, тоді вам потрібно буде платити приблизно 0,50 долара за 1000 додаткових переглядів. Якщо ваш сайт генерує трафік більше ніж 100 тис. переглядів карти в день, тоді вам потрібен буде Преміум план.

 

Давайте почнемо і додамо Google карту на свій сайт.

Першим кроком буде отримання API ключа Google Карт. Для цього вам потрібна буде будь-який обліковий запис Google (він безкоштовний; якщо ви користуєтеся поштою Google GMail – значить він у вас вже є).

Увійдіть в обліковий запис Google і перейдіть на сторінку Google Maps JavaScript API.

Прокрутіть трохи нижче і потім натисніть велику синю кнопку «Отримати ключ» (Get a key).

Як отримати API-ключ для використання в Google КартахЦе відкриє лайтбокс-форму створення ключа. У випадаючому списку ви можете вибрати з існуючих проектів, або ж створити новий. Давайте створимо новий проект, для цього потрібно у випадаючому списку вибрати + Створити новий проект (+ Create a new project). Введіть зрозумілу для вас назву проекту і натисніть кнопку Далі (Next). Якщо це ваш новий проект, щоб продовжити вам потрібно буде погодитися з умовами обслуговування Google.

Через кілька секунд ви побачите згенерований ключ API Google Карт (це буде набір цифр і букв, що складається з 40 символів). Скопіюйте його та збережіть в доступному місці для подальшого використання.

 

 

Захист ключа API Карт Google

Наступний крок – поліпшити безпеку вашого нового додатка. Для цього натисніть посилання API Console під полем з вашим API ключем. Відкриється нове вікно, в якому ви можете обмежити використання свого API-ключа тільки на своєму веб-сайті. Це означає, що тільки ви зможете використовувати ключ, а це захистить ключ від використання несанкціонованим користувачем (тим самим ви збережете свій бюджет).

Щоб відображати карти на своєму сайті, виберіть опцію HTTP джерела переходу (веб-сайти).

Нижче відкриється поле для додавання дозволених доменів. Додайте їх в необхідному форматі: *.ДОМЕН.com/*. Замініть ДОМЕН.com на свій домен.

Зірочки і слеши повинні бути вказані саме у такий спосіб (цим ви дозволите всі сторінки всіх піддоменів вашого сайту). Якщо вам потрібно додати кілька доменів, вкажіть їх в новому рядку нижче, по одному домену за раз.

Після цього натисніть кнопку «Зберегти». І вже через 5 хвилин ви можете використовувати свій новий API-ключ для Google Карти.

 

 

Як використовувати ключ

Щоб додати Гугл Карту на сайт, ви можете скористатися iframe, або ж JavaScript-кодом. В обох випадках потрібен буде ключ. Більш детальна інформація по додаванню свого сайту на Гугл-карти описано тут.

Розміщення картки Гугл за допомогою JavaScript виглядає приблизно так:

<script async defer src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=YOUR_API_KEY&callback=initMap"
type="text/javascript"></script>

 

Замініть YOUR_API_KEY на раніше отриманий ключ і ваша карта повинна запрацювати!

 

 

 

Ми сподіваємося, що цей короткий урок допоможе вам легко створювати ключ API Google Maps і насолоджуватися Гугл Картою на своєму сайті. Не соромтеся ділитися своїми думками в коментарях нижче.

 Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *