Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
10 найбільш цікавих фактів про святого Георгія (Георгія Змієборця)
Опубліковано Оновлено: 20.10.2023

10 найбільш цікавих фактів про святого Георгія (Георгія Змієборця)

Святий Георгій є дуже цікавою та шанованою особистістю, і про нього складено багато міфів і легенд. Ви хочете дізнатися більше про святого Георгія? Якщо ваша відповідь «так», значить ви потрапили в потрібне місце! Давайте разом розглянемо топ-10 фактів про святого Георгія.

 

  1. По-перше, одразу зазначимо, що ми знаємо святого під різними іменами, а саме: Георгій Змієборець, Георгій Переможець, Георгій Каппадокійський, Георгій Побідоносець, святий Юрій, Георгіос та інші. Тут мова йде про одну і ту ж людину. Багатьох може збити з пантелику те, що Георгія називають Юрієм (святий Юрій, Юр’їв день, Юрій Весняний, Юрій Осінній тощо), але тут немає великої таємниці. Справа в тому, що в православній церкві ім’я Георгій – це Юрій. Але для більшості західних християн святий відомий саме на ім’я Георгій.

 

Що ми знаємо про святого Георгія

 

  1. Вважається, що святий Георгій народився близько 280 року нашої ери. Він народився в місці під назвою Каппадокія (територія сучасної Туреччини) в заможній грецькій родині. Його батьком був римський офіцер Гіротоній, а матір’ю християнка Поліхронія. Вже з раннього дитинства він вирізнявся розумом, мужністю та фізичною силою.
  2. Чи знали ви, що святий Георгій є покровителем багатьох країн: Англії, Грузії, Мальти, Ефіопії, Палестини, Венеції, Португалії, Каталонії, Генуї та інших. Також його вважають покровителем фермерів, воїнів, лучників і розвідників. Скаутський рух теж вважає святого Георгія за свого покровителя.
  3. Легенди свідчать, що Георгій убив дракона. Історія розповідає, що він заїхав у місце під назвою Силене і врятував місто від страшного дракона (змія). Тут варто зазначити, що у середні віки дракон зазвичай символізував собою диявола. Тож, тут можна простежити могутній символізм, яким наділяють цього великомученика.
  4. Практично на всіх іконах Георгія Побідоносця зображують верхи на коні, коли він списом вбиває змія-дракона. До речі, ви можете обрати для себе ікону святого Георгія, або ж в якості дарунка https://darunok.ua/ua/catalog/ikona-georgiya-pobedonostsa/, і бути завжди під оберегом святого чудотворця. Святому Георгію моляться з проханнями про тілесне та душевне здоров’я, щоб земля була родючою, а також про заступництво для рідної землі у битві з ворогами.
  5. Емблемою святого Георгія є червоний хрест на білому тлі. Цю емблему пізніше використовував відомий Річард Левове Серце, який привіз її до Англії в 12 столітті. Зараз ви може бачити цю емблему в якості прапору Англії. Незважаючи на те, що Георгій Змієборець є покровителем Англії, насправді він народився не в Англії і, ймовірно, ніколи не був в цій країні.
  6. Як ми вже зазначали, Георгій виріс в заможній сім’ї. В часи, коли відбувались переслідування язичниками християн, святий Георгій привселюдно оголосив себе християнином, а всі свої статки роздав жебракам. Цим він дуже розгнівав своїх начальників, його не тільки заарештували, але й піддали лютим тортурам. Він мужньо пройшов всі випробування до самого свого кінця, але Ісуса Христа не зрікся.
  7. На жаль, він був страчений через свої релігійні переконання 23 квітня в 303 році нашої ери. Святого Георгія обезголовили за те, що він протестував проти свого язичницького лідера, імператора Діоклетіана, який очолював переслідування християн у Римі. На момент смерті Георгію було лише 30 років. З того часу саме 23 квітня відзначається День святого Георгія (за григоріанським календарем 6 травня).
  8. Згідно з легендами, святого Георгія поховано в місті Лідда (Ізраїль), а над його гробницею збудовано храм імені святого.
  9. Київський князь Ярослав Мудрий при хрещенні взяв собі ім’я Юрій. А на честь свого святого заступника він заснував місто Юр’їв (нині ми знаємо це місто під назвою Біла Церква).

 

Стаття розміщена на правах реклами

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *