Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 23.06.2024)
534360
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
8019
танків
15398
ББМ
14195
артилерія
863
ППО
1108
РСЗВ
19248
машин
28
кораблі і катери
7 причин почати медитацію
Опубліковано Оновлено: 10.10.2015

7 причин почати медитацію

 

 

Медитація стає все більш популярною у всьому світі, і все більше переваг цього заняття виявляється.

Ділимося з вами основними перевагами медитації від людини, яка займалась медитицією щодня протягом, багатьох років і відчув все це на собі. Також приведемо легку вправу, яку можна виконувати самостійно і практично в будь-який час.


1. Медитація знижує стрес.
Немає жодних сумнівів у тому, що медитація знижує стрес. Вона зменшує частоту серцевих скорочень і знижує вироблення кортизолу (гормону, відповідального за стресові почуття).

2. Медитація заспокоює зайві розумові процеси.
Іноді буває так, що якась нав’язлива думка не дає нам спокою. Часом протягом дня, а найгірше – вночі, коли намагаємося заснути. Одна незначна подія може запустити нав’язливий розумовий ланцюжок в голові, який ми прокручуємо в думках знову і знову. Це може призвести до розумової втоми.
Коли ви медитуєте, ви зосереджені тільки на одній речі. При регулярній медитації ви почнете розвивати спокійний розум і внутрішній баланс.

3. Медитація допомагає краще спати.
Медитація допоможе вам заснути швидше і поліпшить якість сну. Якщо ви прокидаєтеся і відчуваєте себе ще більш втомленим ніж перед сном, медитація – це те, що ви повинні спробувати.

4. Медитація дозволяє керувати емоціями.
Медитація приділяє велику увагу усвідомленості, і це є, зокрема, великою підмогою при регулюванні емоцій. Якщо іноді ви відчуваєте значні емоційні скачки, медитація допоможе вам триматися в більш рівному ключі. Ви будете виявляти свої емоції набагато більш здоровим способом.

5. Медитація покращує фокусування.
Весь сенс медитації полягає в зосередженні своєї уваги на чомусь одному. Само собою зрозуміло, що ця здатність буде перенесена в повсякденне життя. Це може привнести величезну допомогу в ваше трудове життя або освіту.

6. Медитація впливає на старіння.
Завдяки комбінації попередніх якостей, а також «зарядці» мозку, медитація може допомогти боротися зі старінням і залишатися молодим не по роках. Таким чином, замість того щоб вводити в себе токсини, чому б не витратити хоча б 15 хвилин в день на медитацію, га?

7. Медитація захищає ваше психічне здоров’я.
Дані також показують, що медитація збільшує здатність захищатися від депресії, наркоманії та інших шкідливих станів.


Вплив медитації сильний. Навіть 15 хвилин медитації на день може принести вам всі ці переваги, і навіть більше (у тому числі і стабілізацію кров’яного тиску і позитивний вплив на мозкову діяльність).


Вправа: Легка медитація

Тепер ви знаєте, що може дати медитація, і сподіваємося, що ви вже готові розпочати. Скористайтеся цією легкою вправою, яка підійде і новачкові.
Перед тим як приступити, уважно прочитайте повний опис.

  • Переконайтеся, що ви перебуваєте в кімнаті, де ви не будете потривожені.
  • Займіть зручне положення (ви можете сидіти або лежати). Переконайтеся, що ваші ноги не схрещуються, щоб уникнути поколювань в ногах або судом.
  • Закрийте очі і почніть глибоко дихати через ніс.
  • Дихайте за допомогою діафрагми (тобто, використовуйте живіт, а не груди. При вдиху – живіт розтягується, а при видиху – стискається).
  • Постарайтеся повністю розслабити своє тіло.
  • Зосередьтеся на процесі дихання. Зверніть увагу, як повітря здається холодним всередині ніздрів при вдиху, і теплим – при видиху.
  • Відчуйте весь цей процес.
  • Якщо у вас виникли проблеми з втратою фокусу, спробуйте подумки повторювати команди “вдих” і “видих”.
  • Продовжуйте фокусуватися на диханні так довго, як вважаєте за потрібне.

Ось і все!
Медитація працює краще, коли вона виконується регулярно, постарайтеся виділити трохи часу на неї (тобто на себе). Коли ви засвоїте цю легку вправу, можете перейти до більш складних медитацій.
Приємної подорожі!

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *