Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 20.11.2024)
725740
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9390
танків
19119
ББМ
20681
артилерія
1001
ППО
1252
РСЗВ
29648
машин
28
кораблі і катери
Безвізовий режим України з ЄС – основні правила
Опубліковано

Безвізовий режим України з ЄС – основні правила

 

 

Починаючи з 11 червня 2017 року громадянам України не потрібно оформляти візи для перетину кордонів Європейського Союзу для 90-денного перебування в Європі. З цієї нагоди хочемо нагадати читачам блогу SebWeo основні правила безвізового режиму з Євросоюзом.

 

Основні правила безвізу такі:

  • Потрібно мати біометричний закордонний паспорт
  • Безвіз дає право перебувати на території ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду
  • При перетині кордону Євросоюзу потрібно бути готовим і здатним обґрунтувати мету свого візиту
  • Безвізовий режим забороняє влаштовуватись на роботу (навіть короткочасну); інакше потрібно оформляти робочу візу

 

 

До яких країн можна їздити без віз?

Станом на сьогодні до переліку країн, що підтримують безвіз із Україною входять 30 країн Європи:

Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія (+ Ватикан), Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція (+ Монако), Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

 

УВАГА! Дві держави у складі ЄС – Велика Британія та Ірландія – провадять власну міграційну політику, яка як і раніше вимагає оформлення віз для громадян України. Це стосується також і неєвропейських територій Нідерландів та Франції.

 

 

Біометричний закордонний паспорт

Одна із основних вимог безвізу – це наявність закордонного біометричного паспорту громадянина України. Закордонний біометричний паспорт – це документ, що містить, окрім іншого, у вбудованому чіпові біометричні дані свого власника (наприклад, відбитки пальців, електронний підпис та ін.).

Він повинен бути дійсним та діючим (принаймні +3 місяці від дати повернення додому).

Якщо у вас є закордонний паспорт старого зразка (не біометричний), від вас не вимагається його заміна на новий біометричний, і ви можете подорожувати з ним, — але в цьому випадку потрібно буде, все ж таки, оформлювати візи.

Внутрішній паспорт громадянина України нового зразка (ID-картка) не вважається закордонним біометричним паспортом. Але, наприклад, по ID-карткам можна їздити без віз до Туреччини.

 

Де оформити біометричний закордонний паспорт?

Біометричний закордонний паспорт можна оформити, навіть незалежно від місця реєстрації проживання у:

  • підрозділах Державної міграційної служби України
  • центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП)
  • центрах обслуговування “Паспортний сервіс” – ДП «Документ»

 

Біометричний закордонний паспорт мають право оформити всі громадяни України починаючи з народження. Дітям до 16 років такий паспорт видається на 4 роки. Після досягнення 16 років, паспорт видається із терміном дії в 10 років.

 

Для оформлення закордонного біометричного паспорту потрібні наступні документи: паспорт (для всіх осіб, яким виповнилося 14 років) , індивідуальний податковий номер – ІПН (за наявності).

Послуга оформлення закордонного біометричного паспорту платна; її можна сплатити в будь-якому відділенні всіх банків, або ж на місці у терміналі (при його наявності). Вартість послуги варіюється від контори оформлення та терміновості оформлення: від 557,32 грн до 1210,32грн.

 

Безвізовий режим України з ЄС – основні правила

 

Мета поїздки по безвізу

Нагадаємо, що безвізова поїздка не дає право на працевлаштування закордоном. Для цього потрібна робоча віза.

Основні цілі закордонної поїздки, які дозволяють робити це без оформлення візи:

  • туризм, відпочинок, подорожування
  • відвідування виставок, концертів, музичних та театральних заходів, футбольних матчів
  • короткострокові: бізнес-поїздки, відрядження, стажування, курси, семінари і т.п.
  • відвідування друзів та рідних

 

Зауважте, що мету своєї поїздки потрібно бути готовим та спроможним підтвердити. До підтверджуючих мету поїздки документів можна віднести наступні: квиток на культурний захід, документ про бронювання в готелі, запрошення, маршрут поїздки, зворотний квиток та ін.

Також, зверніть увагу, що в кожній європейській країні є свої вимоги до фінансової спроможності подорожуючих. Це означає, що ви повинні володіти певною сумою грошей, яка дозволить вам комфортно проживати та подорожувати по країні. Розмір цієї суми варіюється у кожній країні: від мінімальних 4 євро на день (Угорщина) до максимальних 100 євро на день (Хорватія). Із переліком країн та рекомендованих сум ви можете ознайомитися тут. Хоча нагадаємо, що у вас не обов’язково будуть перевіряти наявність цих сум. Але, якщо прикордонник буде вимагати підтвердити свою фінансову спроможність, ви можете зробити це показавши: дорожні чеки, пластикові картки, фінансові гарантії запрошуючої сторони чи просто старий добрий кеш.

 

 

Державна прикордонна служба України закликає всіх подорожуючих бути пильними під час подорожі. Щоб уникнути шахрайства чи можливих небезпек, ви можете перед поїздкою за кордон проконсультуватись на гарячій лінії підтримки мігрантів за телефоном 527 (безкоштовно з усіх мобільних операторів в межах території України).

 

Щасливої вам подорожі та приємного безвізу!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою