Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 11.07.2024)
555620
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8182
танків
15732
ББМ
15110
артилерія
886
ППО
1119
РСЗВ
20325
машин
28
кораблі і катери
Важлива інформація та факти про рослинну олію
Опубліковано Оновлено: 23.10.2023

Важлива інформація та факти про рослинну олію

 

 

Чи знали ви, що окрім використання в процесі приготування їжі, рослинну олію також додають в різні харчові продукти, включаючи заправки для салатів, маргарин, майонез і печиво? А що вона використовується в медицині та косметичних засобах? Продовжуйте читати нашу статтю, і ви дізнаєтесь ще більше цікавих фактів про рослинну олію.

 

Що ж таке рослинна олія?

Рослинна олія – це будь-яка олія, що отримана з різних рослин: овочів, горіхів, насіння, фруктів і злаків. Прикладами рослинної олії, зокрема, можна назвати арганову олію, мигдалеву олію, олію авокадо, олію каноли, кокосову олію, кукурудзяну олію, бавовняну олію, олію виноградних кісточок, лимонну олію, лляну олію, апельсинову олію, оливкову олію, пальмову олію, арахісову олію, сафлорову олію, соєву олію, соняшникову олію, олію волоського горіха та олію зародків пшениці. Це якщо коротко, – насправді видів рослинної олії набагато більше! І більшість з них представлені на відомому сайті https://agro-market.net/ua/.

Деякі рослинні олії їстівні (хоча і не всі вважаються корисними), вони мають широкий спектр використання, зокрема як поживний продукт, паливо для двигунів, затверджувач для фарби тощо. Вони також використовуються в медицині та косметичних засобах.

 

Основні методи добування рослинної олії

Сировиною для олійної промисловості є різні олійні культури. Більшість олійних культур вирощують спеціально для переробки на олії, але цікаво, що декілька видів отримують саме із побічної сировини. Олія бавовни є побічним продуктом бавовнику, вирощеного для отримання бавовни (волокна), а кукурудзяну олію одержують із зародків кукурудзи, яка вирощується для отримання кукурудзяної крупи, крохмалю і сиропу.

Цікава та важлива інформація та факти про рослинну олію

 

До основних методів отримання рослинної олії відносяться:

  1. Видобування з плодів і насіння

Найгрубіший спосіб отримання олії з плодів, який все ще практикується в деяких країнах, полягає в складанні їх у купи, виставленні на сонці та зборі олії, яка виділяється в процесі (це застосовно, наприклад, для пальмової олії). Такі процеси можна використовувати лише з насінням або плодами, які містять велику кількість легко вивільнюваної жирової речовини.

  1. Пресування (віджим)

Але з багатьма видами олійних рослин попередній метод не ефективний. Під дією сонця вони не вивільняють олію з клітинних волокон. Для таких сортів з метою вивільнення олії клітинні волокна рослин руйнуються шляхом подрібнення, лущення, прокатки або пресування під високим тиском. Олія, віджата без нагрівання, містить найменшу кількість домішок і часто вже може мати їстівну якість, навіть без рафінування чи подальшої обробки. Такі олії відомі як олії холодного віджиму або олії першого віджиму.

Якщо ж сировину під час віджиму (пресування) піддати дії високих температур, тоді вона виділяє більше олії. Таку олію називають олією другого віджиму. Вона більш яскраво забарвлена, ніж олія холодного віджиму. Цікаво, що залишкова сировина є концентрованим джерелом високоякісного протеїну і зазвичай використовується в кормах для тварин.

  1. Пресування з додаванням розчинників

Цей метод схожий з попереднім, але основною відмінністю є те, що тут використовується розчинник – леткі очищені вуглеводні, які допомагають отримати більше олії з рослини.

 

Подальша обробка олії

Більшість олій холодного віджиму (наприклад, оливкова, арахісова, кокосова та соняшникова) можна використовувати в харчових продуктах без додаткової обробки. Проте деякі олії потребують подальшої обробки, наприклад, фільтрації або рафінування. Рафінування – це процес, якому піддається рослинна олія, коли вона перетворюється на очищену (без зайвих домішок) або в олію без запаху (дезодорація).

Цікава та важлива інформація та факти про рослинну олію

 

Користь від рослинної олії

Рослинні олії в основному складаються з тригліцеридів. Вони містять більше різноманітних жирних кислот, ніж тваринні жири. Оливкова олія, наприклад, містить мононенасичену жирну кислоту олеїнову кислоту, яка сприяє здоровому рівню холестерину (ліпопротеїдів високої щільності) і може знизити ризик серцевих захворювань. Поліненасичені жирні кислоти, зокрема альфа-ліноленова кислота (омега-3) і лінолева кислота (омега-6), містяться в ряді рослинних олій і сприяють підтримці клітинних мембран, які допомагають метаболізувати холестерин і поглинати жири. Рослинна олія також багата на вітаміни A, D, E і K. Вона вважається незамінним джерелом жирних кислот, оскільки вони не можуть бути синтезовані людським організмом і тому повинні надходити з харчових джерел. До прикладу, лляна олія має найвищий рівень альфа-ліноленової кислоти з усіх рослинних олій.

 

Дякуємо за увагу! Сподіваємось, що вам сподобалась сьогоднішня стаття і наведена вище цікава інформація.

 

інформація розміщена на правах реклами

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *