Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 11.06.2024)
528050
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
7902
танків
15176
ББМ
13690
артилерія
842
ППО
1099
РСЗВ
18676
машин
28
кораблі і катери
Огляд потужного та безкоштовного редактора коду – Notepad++
Опубліковано

Огляд потужного та безкоштовного редактора коду – Notepad++

У сьогоднішній статті ми поговоримо про безкоштовний, але потужний редактор коду – Notepad++. Коротко розглянемо цей інструмент і те, що він вміє робити.

 

 

Встановлення Notepad++

Notepad++ — це безкоштовний редактор з відкритим вихідним кодом. Ви можете завантажити його на офіційному сайті. Інсталятор доступний як в 32-бітній, так і 64-бітній версії. А важить він небагато (всього до 5Мб). У Notepad++ є дуже активна спільнота, і він доступний на багатьох мовах (включаючи українську). Крім того, хоча програма призначена для Windows (де вона замінює стандартний Блокнот), вона також працює в Linux, Unix і може бути перенесена на MacOS X. Notepad++ написаний на C++ і використовує чистий API Win32 і STL, який забезпечує більш високу швидкість виконання і менший розмір програми.

 

 

Переваги Notepad++

Перш за все, давайте більш детально розглянемо переваги цього редактора коду.

 

Безкоштовний, і з відкритим вихідним кодом

Notepad++ — це проект з відкритим вихідним кодом. Це дозволяє користувачам робити свій внесок в його розвиток:

  • Відправляти звіти про помилки та робити запити потрібних функцій
  • Брати участь у виправленні та розробляти патчі
  • Робити он-лайн підтримку
  • Перекладати редактор
  • Ділитися плагінами, темами і т.д.

 

 

 

Стандартні функції

Notepad++ містить масу стандартних функцій. Перш за все, він підтримує більше 50 мов програмування, сценаріїв, і включає автоматичне підсвічування синтаксису і згортання коду. Користувачі також можуть визначати свої власні функції.

Автодоповнення слів, функцій і параметрів функції, а також автоматичні відступи і підсвічування парних дужок (зв’язків) в Notepad++ роблять процес кодування швидшим і простішим.

Тут є функція пошуку і заміни з безліччю різних опцій і можливістю пошуку по декількох документах. Також включені лінійні операції, такі як розбивка, приєднання, сортування і переміщення.

У програмі за замовчуванням є підтримка безлічі стандартних операцій, таких як створення нового документа, закриття всіх вікон, швидке переключення між відкритими документами, копіювання, вставка і дублювання рядків, скасування/повтор операції, збільшення/зменшення розміру коду та багато іншого.

Нарешті, Notepad++ портативний і може працювати з USB-накопичувача.

 

 

Повністю налаштовуваний користувацький інтерфейс

Інтерфейс Notepad++ налаштовується різними способами. По-перше, ви можете контролювати вирівнювання вкладок по вертикалі, по горизонталі та/або одна над іншою. Також доступний робочий розділовий екран з більш ніж одним файлом і переглядом.

Крім того, редактор містить 20 тем, які можна активувати в розділі Опції > Визначення стилів. Також, тут ви зможете змінити налаштування фонового і основного кольору, шрифтів, стилів шрифтів і т.д.

Зверніть увагу, що теми змінюють тільки частину, в якій ви редагуєте код, а інша частина користувацького інтерфейсу залишається незмінною.

Вказати окремі налаштування ви можете не тільки для глобального рівня, але і для окремої програмної мови. Також ви можете налаштувати під себе всі клавіатурні скорочення (гарячі клавіші).

 

 

Мапа документів і кілька курсорів (мультиредагування)

Одна з просунутих функції в редакторі – можливість використовувати декілька курсорів для зміни коду в декількох місцях одночасно. Щоб активувати це, перейдіть в меню налаштувань (Опції > Налаштування > Редагування), а потім поставте галочку в полі Мультиредагування.

Мапа документа активується в меню Вигляд > Мапа документа. Вона дозволяє бачити весь документ в цілому і переходити до будь-якої його частини.

 

 

Завантаження плагінів

Функціонал редактора Notepad++ можна розширити за допомогою плагінів. Повний список плагінів доступний за цим посиланням. Встановлення плагінів здійснюється через вбудований менеджер плагінів.

Запускається менеджер плагінів через меню Плагіни > Plugin Manager > Show Plugin Manager. Після відкриття він автоматично завантажує повний список плагінів, включаючи їх назву, версію і стабільність. За замовчуванням показуються лише стабільні плагіни, але це можна змінити.

На жаль, в списку немає функції пошуку, проте кожен плагін містить опис, а встановлення виконується досить швидко (для нових плагінів потрібне перезавантаження програми). Після встановлення кожен плагін доступний з пункту меню Плагіни.

 

 

Макрос

Останньою чудовою особливістю Notepad++ є можливість роботи з макросами. Для тих, хто не знайомий з макросами – це запис складних операцій, які можуть бути запущені автоматично, тому вам не потрібно робити їх вручну. Ця функція особливо корисна при роботі з великими наборами даних.

Все, що стосується макросів, знаходиться в пункті меню Макроси.

 

 

Мінуси Notepad++

Звичайно, завжди є щось, що може бути покращено, і Notepad++ тут ​​не є винятком. Основне, що спадає на думку – це досить застарілий дизайн і складне керування плагінами (менеджер поки не працює з 64-розрядною версією). За винятком цього, Notepad++ є дуже потужним і простим у використанні редактором програмного коду.

 

 

 

Короткий підсумок

Серед всіх редакторів коду Notepad++ безумовно є одним з кращих. Під його досить простим зовнішнім виглядом ховається потужний, налаштовуваний редактор коду з безліччю корисних функцій, та який підтримує безліч мов програмування.

Напишіть, будь ласка, в розділі коментарів нижче свої враження від цього редактора коду.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *