Закон України «Про електронну комерцію» – основні моменти
Верховна Рада 3 вересня 2015 прийняла 235 голосами законопроект №0957 про електронну комерцію, який має законодавчо врегулювати сферу онлайн-торгівлі та використання електронних грошей.
«Прийняття закону дозволить систематизувати та вдосконалити чинне законодавство України у сфері електронної комерції, запровадити єдиний підхід до держрегулювання суспільних відносин, що виникають при дистанційному укладанні правочинів із купівлі-продажу товарів та/або постачання товарів, виконання робіт і надання послуг, а також пов’язані з ними юридичні дії із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій», – йдеться у документі.
Цей закон, зокрема, введе в українське законодавство нові терміни, такі як електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, а також електронна угода, яка передбачає можливість дистанційного оформлення угоди за допомогою електронного листа або заповнення електронної форми на сайті.
Регламентується порядок укладання угод у сфері електронної комерції – умови; форма; обов’язкова інформація, яка повинна бути надана споживачам до укладання угоди; платежі; норми про захист персональних даних та про зберігання електронних документів; час і місце відправлення та отримання електронного повідомлення (документа). Встановлюються і правила вирішення спорів, відповідальність у сфері електронної комерції.
Підписати таку електронну угоду можна буде буквено-цифровим кодом, який передається покупцеві на мобільний або на електронну пошту. Електронні документи та електронні повідомлення при такій угоді можуть бути використані як докази в суді.
Прийняття закону спростить життя і покупцям, і інтернет-магазинам. Адже зараз, приміром, коли покупець хоче повернути товар, йому потрібно або відсилати відсканований підписаний паперовий договір або їхати підписувати цей договір в офіс. Також це призведе до збільшення конкурентоспроможності підприємств, розширенню і глобалізації ринків, сприяє залученню уваги іноземних інвесторів до України і поліпшить її інвестиційний клімат.