Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
Помилки в розмові, яких можна уникнути
Опубліковано Оновлено: 24.04.2020

Помилки в розмові, яких можна уникнути

Чи багатьох з вас учили в школі, як правильно спілкуватися? І ми не маємо на увазі правильну вимову на уроках англійської. Чи давали ваші вчителі вам поради про те, як правильно розмовляти з людьми? Чи вчили вони вас бути гарним слухачем? Якби вони це й робили, то не в рамках обов’язкової навчальної програми. І це є проблема. Погане спілкування призводить до поганих відносин, і ось чому досі не настав мир у всьому світі.
У небагатьох людей є хороші комунікативні навички, але гарна новина полягає в тому, що ніколи не пізно вчитися!

 

Помилка: Не застосовувати “ми” в розмові

Фактом є те, що взаємини – це не конкуренція. Або, принаймні, вони не повинні такими бути. Але, на жаль, так багато людей дивляться на іншу людину як на «ворога», і використовують у розмові тільки слово “я”. Це потрібно переосмислити і думати про себе, як про частину команди. Працюйте разом, а не один проти одного.

 

Помилка: Не застосовувати зоровий контакт

Скільки разів ви дивилися в свій телефон, коли щось говорили іншим? Або в свій ноутбук? Або дивилися в телевізор у цей час? Уявіть себе на місці іншого – коли люди не дивляться на вас при розмові. Неприємні відчуття це викликає? Так, не дуже хороші. Вірно? Так чому б не жити за «золотим правилом» і не давати іншим людям те ж, що і ви хочете отримувати від них?

 

Помилка: Перебивання

Як можна охарактеризувати те, коли хтось перебиває інших? Це можна представити так: “Те, що я повинен сказати, є більш важливим ніж те, що ви хочете сказати”. Не дуже неприємний сигнал, чи не так? Жінки, як правило, перебивають через хвилювання і/або боячись, що забудуть те, що збиралися сказати. Чоловіки, як правило, роблять так, коли вважають себе сильнішими за співрозмовника. У кожному разі, перебивання співрозмовника каже: “я більш важливий, ніж ви”.

 

Помилка: Негативна або апатична поза тіла

Дев’яносто відсотків повідомлення міститься в мові тіла. Це величезна частина розмови! Якщо ваше тіло при розмові «дивиться» в інший бік, а не на співрозмовника, воно просто кричить: “мене дійсно не хвилює те, що ви там говорите”. А як щодо нахилу голови? Як близько чи далеко ви перебуваєте від співрозмовника? Все це є дуже сильними сигналами. Як кажуть, справи говорять голосніше, ніж слова.

 

Помилка: Не перефразовуєте слова іншої людини

Ви коли-небудь відчували, що співрозмовник насправді не чув те, що ви йому говорили? Звичайно, співрозмовник міг сказати, “Ммм Хм …” або “Так-так …”. Але все одно це говорить про те, що він насправді не слухав вас. Ось де потрібно перефразування. Спробуйте щось на кшталт “Наскільки я зрозумів, ви мали на увазі це і це? Я правильно вас почув?”. Це показує співрозмовнику, що ви не тільки слухали його, а й намагаєтеся його «почути».

 

Помилка: «Вгадувати» результат повідомлення

Бувало, напевно, що ви дивилися при розмові на співрозмовника, думаючи: «О, мені навіть не доведеться дослухувати решту цієї розмови – я вже знаю, що він хоче мені сказати”. Ну, може бути і не було з вами такого, але ніколи не робіть так. Адже нам самим не подобається, коли люди «вгадують» те, що ми хочемо їм сказати?

 

Помилка: Не контролювати емоції при розмові

Не дозволяйте емоціям взяти верх над вами. Спробуйте охолонути, і не наговорити такого, про що пізніше можна пошкодувати. Потім, коли логіка взяла гору на емоціями, підійдіть до конфлікту з позиції “ми”. Згадайте правило №1 – ви команда, а не конкуренти.

 

Помилка: Не ставити навідні запитання

Навідні та уточнюючі питання в розмові дозволяють вашому співрозмовнику відчути, що вам цікава розмова і вам потрібно більше інформації. Це називається питання-зондування. Такі питання змушують співрозмовника відчувати себе комфортно при розмові.

 

Помилка: Посилаєтесь на себе і своє життя більше, ніж питаєте у інших

Якщо ви ніколи не питаєте інших, що відбувається в їхньому житті, то ви виглядаєте круглим егоїстом. У багатьох є знайомі, які в розмові говорять про себе близько 95% часу. Може це і не багато, але як було б чудово, якби вони хоч раз запитали про мої справи!

 

Помилка: Завжди хочете “виграти” в розмові

Повторимо знову правило №1: розмова – це не конкуренція. Визнавати те, що ви помиляєтеся, не є ознакою слабкості. Навпаки, це є ознакою зрілості. Адже ніхто не може ніколи не помилятися. Визнаючи свої помилки ви покажете, що можете бути чесним і вам можна довіряти.

 

Помилка: Очікуєте від інших, що вони телепати

Ніхто не знає повністю того, про що думають інші. Так чому ж ми очікуємо цього від співрозмовника? Жінки, як правило, страждають цим більше, ніж чоловіки. Жінки використовують в розмові «дотичну мову». Але якщо ви дійсно хочете, щоб вас розуміли, говоріть про це прямо, а не загадками. В іншому випадку не можна гарантувати, що вас правильно зрозуміють.

 

Помилка: Дозволити чому-небудь відвернути вашу увагу

Ваш телефон. Телевізор. Ваші думки. Ваше погане самопочуття. Все, що може відвернути вашу увагу від того, що вам говорять, може перешкодити спілкуванню. Цілком віддавайтеся спілкуванню, в іншому випадку ви посилаєте сигнал, що “це більш важливо для мене, ніж розмова з вами”.

 

Помилка: Не намагаєтеся зрозуміти співрозмовника

Кожна людина «бачить» навколишню реальність по-своєму. Хто ж правий? Відповідь проста – всі, по-своєму, праві! Пам’ятайте про це. Пам’ятайте, що життєвий досвід іншої людини може дуже сильно відрізнятися від вашого. Намагайтеся в розмові зрозуміти співрозмовника, а не «навішувати ярлики» і відразу засуджувати.

 

 

Щоб бути хорошим комунікатором, потрібно докласти чимало зусиль. Це як бути хорошим спортсменом – ви постійно повинні тренуватися!
Бажаємо вам щасливих та здорових взаємин!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *