Поради щодо публікації лонгрідів (контенту великого обсягу)
Чи знаєте ви, яку середню довжину має контент сторінок, що показуються на перших сторінках в результатах пошуку у Google? Вона складає не менше ніж 2000 слів! І хоча ми не можемо точно знати, чи є цей факт причинним чи корелятивним, факт залишається фактом, що лонгріди домінують в рейтингах пошукових систем.
Але коли ви будете слідувати цьому правилу, створюючи контент великого обсягу, не достатньо буде просто написати 2000+ слів тексту для однієї сторінки сайту. Ви повинні подумати ще й про форматування цього контенту, щоб читачі вашого сайту не занудьгували і не покинули читання вже після кількох абзаців.
Тож, в сьогоднішній статті ми розглянемо деякі загальні поради, що допоможуть вам створювати чудові лонгріди, які будуть зацікавлювати ваших читачів та заохотять їх прочитати весь створений вами текст.
Лонгріди мають кілька величезних переваг:
- Контент з великим вмістом дозволяє створювати неймовірно деталізовані статті, які принесуть вам ще й значні переваги в SEO
- Люди насправді люблять читати великі статті. Для популярних статей середній час читання становить близько 7 хвилин. Це не означає, що ви повинні кожного разу створювати статтю, на прочитання якої знадобиться 7 хвилин. Тут мається на увазі, що читачі будь-якого блогу не готові витрачати більше 7 хвилин свого часу на читання статті
- На лонгріди більше посилаються інші ресурси в Інтернеті. Знову ж таки, ці дані є корелятивними, однак тут має місце припущення, що люди оцінюють контент з великим вмістом як більш авторитетний
Якщо вам подобається стратегія використання лонгрідів, слідуйте наступним порадам, щоб досягти найкращих результатів. Не зважаючи на те, що лонгрід (long read) завжди повинен відповідати тематиці кожного конкретного сайту, є кілька загальних порад, які спрацьовують в кожній ситуації.
Як розробити лонгрід
Скажіть читачам, що вони знайдуть в цьому тексті
Аналіз середньої тривалості читання говорить про те, що люди не проти читання контенту з великим вмістом. Але це не означає, що люди будуть «наосліп» читати все, що ви напишете. Дуже важливо дати невеличкий бріф на самому початку статті, щоб читач був підготовлений до того, що на нього чекає. Якщо є така можливість, можна навіть додавати оцінку часу, який потрібен для прочитання всієї публікації.
Додавайте пустий простір між абзацами, чи достатньо великими блоками інформації.
Один великий шмат тексту може злякати читачів. Від нього навіть можуть заболіти очі. Намагайтеся давати відпочинок очам відвідувачів сайту, додаючи пустий простір між абзацами, чи великими блоками інформації. Картинки чи відео теж надають певну розрядку очам від читання великого тексту.
Використовуйте в достатній мірі списки, цитати тощо
Одним із способів правильного форматування тексту, який не втомлює читачів, є використання в достатній мірі деяких з цих елементів:
- Списки (нумеровані чи марковані)
- Цитати
- Виділення тексту (жирним шрифтом, курсивом тощо)
Подивіться на текст вище. Я стилізував його маркованим списком, щоб цей текст виділити. Чи не легше читається текст, який оформлений подібним чином?
Можна ще використовувати техніку, коли частина тексту прихована, яка відкривається при натисканні на кнопку типу «Читати далі…».
Додавайте багато картинок, аудіо-, відео-даних
Зображення не лише допомагають розбити текст, але й слугують більш детальному донесенню суті інформації, яка міститься в попередньому (чи наступному) блоці контенту. В якості картинок також можуть виступати різні графіки, діаграми, інфографіки. Картинки набагато ефективніші за текст, тому діаграма або графік – це чудовий спосіб допомогти вашим читачам зрозуміти складні дані.
До того ж, авторські ілюстрації додають авторитет вашому лонгріду. На них не лише приємно дивитися, але вони також сигналізують про те, що ви фундаментально підійшли до створення лонгріду і вклали в нього значні час та зусилля.
Приділіть увагу змістовним заголовкам та підзаголовкам
Робіть змістовні (значущі) заголовки та підзаголовки, які привертають увагу читачів та стимулюють їх до читання певного блоку контента лонгріда.
Але щоб це зробити, заголовки та підзаголовки повинні бути:
- Лаконічними
- Значущими (нести якусь корисну підсумовуючу інформацію)
- Такими, що привертають до себе увагу
Включіть кілька закликів до дії, щоб збільшити результати маркетингу
Якщо ви інвестуєте свій час у створення лонгріду, ви, мабуть, плануєте мати від цього певний маркетинговий зиск. Задля цього можна використовувати, наприклад, заклик підписатися на вашу розсилку, купити якійсь товар або будь-який інший тип корисної дії. Також це може бути і простим закликом поділитися лонгрідом у соцмережах з друзями.
Якщо ви хочете, щоб ваші читачі дійсно виконували ці дії, потрібно стимулювати їх до цього.
Проблема з лонгрідом полягає в тому, що ваш заклик до дії може «загубитися» серед великого контенту. Тому, для лонгрідів ефективним буде використання до трьох закликів до дії:
- Один нагорі
- Другий посередині контенту
- Останній заклик до дії в кінці тексту
Використовуючи кілька закликів до дії у лонгріді, ви максимально збільшуєте шанси, що читач натисне на ці заклики. Оскільки стаття має великий вміст, три заклики до дії не буде перебільшенням.
Короткий висновок
Лонгріди, теоретично, впливають на більш високий рейтинг у пошукових системах. Використовуйте поради з цієї статті, щоб створювати ефективні лонгріди та потрапити у ТОП-10 в результатах пошуку.
Використовуйте змістовні заголовки та підзаголовки, щоб привертати увагу читачів до текстових блоків. Не забувайте виділяти текст списками, цитатами та жирним шрифтом. Додайте кілька закликів до дії, якщо ви хочете, щоб читачі якось взаємодіяли зі статтею.
Напишіть у коментарях нижче, чи подобається вам читати лонгріди? Чи використовуєте ви їх на своєму сайті?