Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 14.06.2024)
524060
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
7936
танків
15234
ББМ
13818
артилерія
849
ППО
1101
РСЗВ
18854
машин
28
кораблі і катери
Топ-10 кращих JavaScript фреймворків для створення веб-додатків
Опубліковано

Топ-10 кращих JavaScript фреймворків для створення веб-додатків

Якщо ви розробляєте веб-додатки на JavaScript, значить ви вже користуєтеся фреймворками для цього. При використанні фреймворків не потрібно запам’ятовувати великі шматки коду, а можна використовувати бібліотеки, підключати потрібні компоненти і використовувати патерни. Багато хто уявляє собі під JavaScript-фреймворком jQuery. Але, jQuery – це не повноцінний фреймворк, це бібліотека, хоч і найстаріша і найпопулярніша. Сьогодні мова піде не про jQuery.

У сьогоднішній статті ми розглянемо список із 10 найбільш популярних JS-фреймворків, які використовуються при розробці веб-додатків.

 

 

AngularJS

AngularJS – це платформа для розробки веб-додатків з відкритим вихідним кодом, яка була представлена ​​компанією Google у 2009 році.

AngularJS призначений для динамічних веб-додатків, з використанням HTML для статичних веб-сторінок. Він в основному розширює HMTL і реалізує такі функції, як глибока прив’язка, налагодження, автоматичне маніпулювання DOM і перевірка форм на стороні клієнта, не використовуючи додатковий JavaScript код.

За допомогою цієї платформи ви можете створювати нові HTML-елементи, використовувати «компоненти» для створення і зберігати фрагменти коду для подальшого використання. А також він має масу всіляких інструментів для тестів.

Хоча для новачка може бути важко освоїти цю платформу через всілякі директиви, компоненти, ін’єкції та т.п.

 

 

ReactJS

ReactJS – відмінний JavaScript фреймворк, випущений в 2013 році Instagram і Facebook. Він дозволяє легко і просто створювати складні і великомасштабні динамічні додатки. Тут мова йде про першокласний рендеринг високопродуктивних (і складних) користувацьких інтерфейсів. Пам’ятайте, як JavaScript швидко став серверною мовою з node.js? А з React можна розробляти додатки як для клієнтської, так і серверної сторони.

Популярність React зростає швидко, хоча він і з’явився відносно недавно.

 

 

Ember.js

Це один з найбільш популярних MVC JavaScript фреймворків. З’явився він у 2011 році під відкритим вихідним кодом. З його допомогою можна досить легко створювати масштабовані односторінкові веб-додатки.

В області двосторонньої прив’язки даних показники Ember подібні до Angular. Він також виконує першокласну роботу на стороні DOM-рендеринга на стороні сервера. Хоча, в цілому, він більш простий у використанні в порівнянні з Angular.

 

 

BackboneJS

BackboneJS використовується Walmart, Pinterest, Twitter, Hulu і т.д.

Це дуже легкий фреймворк. Зніміть зайвий функціонал з популярних JS-фреймворків і ви отримаєте Backbone. Це один з кращих фреймворків для односторінкових веб-додатків. Хоча для розширення функціоналу вам доведеться додавати в залежності інші бібліотеки.

Backbone багато в чому нагадує jQuery з його величезною кількістю плагінів і розширень. Він відмінно підходить початківцям для простих додатків.

 

 

KnockoutJS

KnockoutJS – ще одна відмінна платформа JavaScript з відкритим вихідним кодом, яка працює з моделлю MVVM (Model-View-ViewModel). Він розроблений на простому JavaScript без будь-яких зовнішніх залежностей.

Він особливо добре розбирається в прив’язці даних. Він простий у використанні і з ним легко починати проект навіть новачкам.

Цей фреймворк добре підходить для односторінкових додатків, особливо у вигляді бібліотеки. Хоча у нього і не таке велике співтовариство, як у будь-якої з вищезазначених платформ.

Якщо ви цінуєте простоту і не хочете використовувати серверні скрипти з вашого боку, вибирайте Knockout.

 

 

Meteor.js

MeteorJS має всі функції, необхідними будь-якому розробнику для рендеринга фронт-енду, розробки бекенда і управління базами даних.

Він дає гнучкість і інструменти для створення повнофункціональних додатків.

Пакети на стороні сервера працюють в node.js, тому для відкриття бази даних вам потрібні тільки пакети MeteorJS. Зміни в базі даних імітуються назад в інтерфейсі без плутанини між різними мовами.

 

 

Aurelia.js

AureliaJS – це JS-фреймворк наступного покоління для мобільних і веб-додатків.

Найкраще в Aurelia полягає в тому, що він сильно модульований і містить в собі чимало незалежних невеликих бібліотек. Ви, як розробник, можете вибрати потрібні з цих бібліотек, щоб створити власний фреймворк.

 

 

Polymer.js

PolymerJS був випущений в 2013 році компанією Google.

Він використовує концепцію веб-компонентів з метою розширення можливостей HTML. Якщо це нагадує вам Angular, значить так і є. PolymerJS дає суперсилу і структуру для користувацьких HTML елементів.

 

 

Skel

Skel – це чистий JavaScript фреймворк.

Він ідеально підходить для створення веб-додатків і швидкодіючих веб-сайтів. Він поставляється з сіткою CSS, точками зупинки, має функції API і нормалізації стилів браузера.

 

 

Vue.js

Vue.js є досить новим фреймворком. Хоча і стрімко набирає популярність серед веб-розробників.

Цей фреймворк працює з парадигмою проектування MVVM і призначений для створення користувацьких інтерфейсів в парадигмі реактивного програмування з простим і сумісним API.

 

 

 

Короткий висновок

У даній статті ми не номінуємо будь-який JavaScript фреймворк на першість. Вирішувати це вам, виходячи з поставлених завдань і того, що вам потрібно.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *