Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 18.09.2024)
637010
осіб
369
літаків
328
гелікоптерів
8691
танків
17080
ББМ
18154
артилерія
947
ППО
1188
РСЗВ
24784
машин
28
кораблі і катери
Сучасні технології в Україні – факт і деякі прогнози
Опубліковано

Сучасні технології в Україні – факт і деякі прогнози

 

 

За останні 3 роки в Україні відбулося досить багато змін в плані розвитку сучасних цифрових технологій. Серед найбільш яскравих можна виділити такі: впровадження ProZorro – електронної системи державних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим державними тендерами, перехід на технологію мобільного зв’язку 3-го покоління (3G), бум в застосуванні технологій альтернативних джерел енергії, популярність електромобілів та інші.

 

Сьогодні ми хочемо розглянути фактичні дані розвитку цифрових технологій в Україні, а також зробити невеликі прогнози їх розвитку в цьому році.

 

 

Паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм у формі ID-картки

Паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм у формі ID-картки

Згідно із законодавством України, кожен громадянин України, що досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.

Запуск паспортної реформи в 2016 році має на увазі під собою те, що замість паперових паспортів, громадяни України будуть отримувати більш захищені і більш технологічні пластикові паспорти. Пластикові ID-картки будуть містити в собі всю основну електронну інформацію про його власника. Включаючи деякі біометричні дані, як наприклад, відбитки пальців власника документа.

Все йде до того, що буде як у фільмі Люка Бессона «П’ятий елемент», де у Лілу був мільтіпас, в якому зберігалася вся потрібна інформація в електронному вигляді.

 

 

Перехід з аналогового телебачення на цифрове

Перехід з аналогового телебачення на цифрове

У «Плані використання радіочастот» Національної ради з питань телебачення і радіомовлення останньою узгодженою датою відключення аналогового телемовлення в Україні і остаточного переходу на «цифру» значиться 30 червня 2017 року. Такий перехід є одним із міжнародних зобов’язань України (наприклад, в рамках угоди “Женева-2006”).

Але, цілком ймовірно, що перехід на цифрове мовлення знову перенесуть, оскільки це зачіпає інтереси багатьох великих гравців на ринку, а також з огляду на неготовність до цього великої частини населення України. З іншого боку, навіть якщо це і станеться, відстрочка буде нетривалою – нам потрібно не тільки виконувати міжнародні зобов’язання, а й 4G хочеться, і плюс до всього цифровий сигнал більш захищений стосовно інформаційної безпеки країни.

 

 

Портал державних послуг iGov

Портал державних послуг iGov

Цей портал реалізований волонтерської командою iGov в рамках боротьби з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів в державних органах. На порталі зібрані послуги, які державні органи України надають громадянам і бізнесу. Якщо у вас є якісь питання по державним послугам – цей портал найбільш корисний для початку пошуку, адже тут зібрана практично вся потрібна інформація по послугах держави. Деякі послуги можна навіть отримати он-лайн. Адреса порталу: https://igov.org.ua/

Є ще корисні ресурси, на яких ви можете ознайомитися з послугами, або ж оформити їх через Інтернет:

 

Можливо, вже в недалекому майбутньому, практично всі довідки, виписки, і інші державні послуги можна буде отримати не виходячи з дому.

 

 

Проект Е-здоров’я (E-health)

Проект Е-здоров'я (E-health)

Це має на увазі впровадження єдиної інформаційної системи охорони здоров’я. Починаючи з 2016 року в Україні вже запроваджуються електронні медкартки, які містять всю інформацію про діагноз і лікування пацієнта на первинному і вторинному рівні. Також, в електронні карти будуть включені всі витрати пацієнта, що дозволить ефективно їх моніторити. За допомогою електронної системи охорони здоров’я комп’ютер буде «знати» про пацієнта практично все, а всі потрібні виписки та форми будуть формуватися автоматично.

Більше інформації про реформу в нашому огляді: Реформи в Україні: медицина та охорона здоров’я

 

 

Технологія мобільного зв’язку 4-го покоління (4G)

Технологія мобільного зв'язку 4-го покоління (4G)

У 2015 році в Україні почав розвиватися зв’язок 3-го покоління (3G): великі мобільні оператори отримали потрібні ліцензії на частоти і почали будувати мережі. Хоча за період з 2015 по 2016 зона покриття 3G досягла лише 40% території України, але вже зараз йде мова про запуск 4G в Україні.

Чекати 4G в цьому році не потрібно (є ще маса перешкод в законодавстві), але, можливо, через рік-два і ця технологія у нас запрацює. Також, для цього, нам потрібно буде закрити повністю аналогове телевізійне мовлення і перейти на цифрове телебачення.

 

 

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП)

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП)

Якщо в попередньому пункті ми розглядали онлайн центри отримання державних послуг, то в цьому пункті мова піде про офлайн-центри. Іноді, все ж, доводиться виходити з дому, щоб отримати якусь довідку та виписку. Уряд вирішив допомогти в цьому, і в 2016 році почав запускати у великих містах України регіональні центри з надання адміністративних послуг. Ідея полягає в тому, щоб зібрати більшість можливих державних сервісів «під одним дахом». Наприклад, щоб отримати якусь довідку, отримати паспорт, оформити право на нерухомість, зареєструватися за місцем проживання і т.д. можна було в одному офісі.

Яскравий приклад: ЦНАП (Центр обслуговування громадян) в м. Одеса http://cog.odessa.gov.ua/

 

 

Електронне декларування доходів і витрат (Е-декларування)

Електронне декларування доходів і витрат (Е-декларування)

Запуск системи електронного декларування почався в 2015 році із прийняттям Закону «Про запобігання корупції», а перші електронні декларації були опубліковані в 2016 році. У минулому році такі декларації повинні були подавати тільки “особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” (наприклад, Президент України, народні депутати України, судді, посадові і службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України тощо). А в цьому році були прийняті зміни до Закону, які розширили коло декларантів (тепер зобов’язані подавати електронні декларації поліцейські, ректори вузів, головні лікарі обласних і районних лікарень, депутати місцевих рад та ін. посадові особи).

Можливо, в недалекому майбутньому, обов’язок подавати електронні декларації торкнеться практично всіх жителів України.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *