Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 23.06.2024)
534360
осіб
359
літаків
326
гелікоптерів
8019
танків
15398
ББМ
14195
артилерія
863
ППО
1108
РСЗВ
19248
машин
28
кораблі і катери
Вивчаємо атрибути в Мадженто
Опубліковано

Вивчаємо атрибути в Мадженто

 

 

Знання і розуміння атрибутів Magento дозволить вам більш тонко налаштовувати свій інтернет-магазин і зробити його унікальним. А даний урок покликаний допомогти вам у цьому питанні.

 

Для початку визначимося з тим, що таке атрибут в Мадженто. Атрибут – це, іншими словами, властивість товару. Це може бути і якась характеристика товару, і певний опис. Приклади атрибутів: вага, колір, кількість ядер процесора, рецепт, комплектуючі і маса інших. Все обмежується вашою фантазією та вимогами до оформлення товару – атрибути можна створювати в необмеженій кількості.

2 типи атрибутів:

 • Системні. Ці атрибути вже створені в збірці Мадженто і включають в себе мінімально необхідний набір (наприклад, Ціна, картинка товару, мета-теги SEO). Системні атрибути не можна видалити.
 • Прості. Ці атрибути створюються власником сайту і повністю знаходяться в його владі.

 

Атрибути можна групувати в Набори – кілька об’єднаних атрибутів, які будуть застосовуватися для конкретних груп товару. Розглянемо приклад: у вас є інтернет-магазин з продажу музичних інструментів. Ви створили кілька різних груп товарів (категорій), наприклад, духові інструменти, струнні і т.д. Тепер ви хочете, щоб для конкретної групи товарів відображалися певні властивості, ось тут вам і знадобляться Набори атрибутів. Наприклад, для групи Гітари вам потрібно відображати такі властивості як Кількість струн, Бренд гітари, Матеріал для гітари, тому ви створюєте Набір атрибутів конкретно для гітар. А для інших музичних інструментів будете використовувати інші Набори.

Як створити атрибут

Щоб створити атрибут зайдіть в адмінці Каталог (Catalog) > Атрибути (Attributes) > Керування Атрибутами (Manage Attributes) і клацніть в правому верхньому кутку сторінки на кнопці Додати Новий Атрибут (Add New Attribute).

атрибути в Мадженто

тепер вам потрібно заповнити поля властивостей атрибута.

Властивості атрибутів та їх опис

атрибути в Мадженто

 • Ідентифікатор атрибута (Attribute Code) – внутрішньосистемне ім’я атрибута. Повинен бути унікальним і не містити пробілів, можна використовувати нижнє підкреслення (наприклад, struni_gitari).
 • Scope (Область дії) – випадаючий список з вибором області його дії, тобто тих рівнів сайту, на яких значення цього атрибута будуть однаковим. Глобальний рівень (Global) – працюватиме для всіх сайтів і магазинів поточної установки Мадженто. Рівень сайту (Website) дозволяє задати значення атрибута для певного сайту, а рівень виду магазину (Store View) означає, що значення атрибута для товару може змінюватися в залежності від сайту та магазину.
 • Тип даних (Catalog Input Type for Store Owner) – описує той тип даних, який буде зберігатися в атрибуті: Текстове поле, Область тексту, Дата, Так/Ні, Випадаючий список та ін. Наприклад, ви хочете створити вкладку «Налаштування гітари» в картці товару, тоді вам підійде тип даних «Текстове поле», де ви зможете додати текстовий опис, картинки і відео.
 • Значення за замовчуванням (Default Value) – якщо ви його заповните, то кожен новий товар з даними атрибутом буде вже заповнений цим значенням.
 • Унікальне значення (Unique Value): виставте «Так» якщо хочете, щоб значення атрибута для кожного товару було різним.
 • Обов’язкове значення (Values ​​Required) – визначає обов’язковість заповнення атрибуту для кожного створеного товару.
 • Перевірка значення для власника магазину (Input Validation for Store Owner): визначає відповідність типу властивості введеним даним. Наприклад, при обраному типі даних «Текстове поле» перевіряти, чи містить поле E-mail або посилання, або тільки літери. В основному така перевірка не потрібна.
 • Застосувати до (Apply To) – визначає, в яких типах товарів відображати даний атрибут: простих (Simple), групових (Grouped), віртуальних (Virtual), змінюваних (Configurable) або у всіх типах (All Product Types).
 • Використовувати у швидкому/розширеному пошуку (Use in Quick Search / Use in Advanced Search): встановіть «Так», щоб інформація атрибуту була доступна для пошуку на сайті.
 • Порівняння у Фронт-енді (Comparable on Front-end): виберіть «Так», щоб у вікні порівняння товарів відображався цей атрибут.
 • Використовувати в Навігації по фільтрам (Use in Layered Navigation). Навігація по фільтрам дозволяє покупцеві використовувати атрибут як фільтр товарів. Фільтрація по атрибуту застосовна до типів: Випадаючий список (Dropdown), Множинний вибір (Multiple Select) або Ціна (Price).
 • Позиція (Position): положення даного атрибута в меню Навігації по фільтрам (0 – вище всіх).
 • Видимий на сторінці перегляду товару в користувацькій частині (Visible on Catalog Pages on Front-end). Увімкніть «Так», щоб відображати атрибут і його значення під описом товару у Фронт-енді.

Вкладка Управління Заголовками/опціями

 • Управління заголовками (Manage Label) – у полі Адмін потрібно вписати назву атрибута, яке відображається адміністратору. А при наявності різних видів магазину з різними мовами, ви можете вказати переклад атрибуту для кожної мови у відповідних полях.
 • Управління опціями (Manage Options) – секція активна тільки для атрибутів типу Випадаючий список (Dropdown) і Множинний вибір (Multiple Select). Опції атрибуту – це ті значення, які атрибут може приймати. Наприклад, для товарів категорії «Гітари» ви хочете створити атрибут «Матеріал гітари». Тоді ви можете додати опції з вибором дерева для гітари, наприклад Ясен, Клен, Палісандр. Це дозволить впорядкувати при пошуку і фільтрації гітари, виготовлені з певної деревини. А сам матеріал відображати на сторінці товару.

 

Після заповнення всіх полів, натисніть кнопку Зберегти атрибут (Save Attribute) у верхньому правому куті панелі.

Тепер, щоб застосувати створений атрибут до товару, його спочатку потрібно додати в Набір атрибутів. Зайдіть в Каталог > Атрибути > Керування Наборами атрибутів (Catalog > Attributes > Manage Attribute) і натисніть кнопку Додати новий набір (Add New Set) в правому верхньому куті.

атрибути в Мадженто

Введіть у полі Ім’я (Name) назву для набору атрибуту, наприклад, Матеріал гітари. У полі Заснований на (Based On) – за Замовчуванням (Default), тобто будуть використані основні системні атрибути. Тепер натисніть кнопку Зберегти набір атрибутів (Save Attribute Sets).

На наступній сторінці відкриється сторінка параметрів нового Набору атрибутів.

Групи (Groups) містять в собі папку із атрибутами. Кожна така папка відповідає вкладці на сторінці створення нового товару. Порядок відображення груп і атрибутів можна міняти шляхом перетягування. Відзначте, що системні атрибути позначені червоним колом і їх не можна видаляти. Ви можете створити нову групу, додавши туди новостворений атрибут, або ж прив’язати його до вже існуючих груп, наприклад, Загальні (General). Робиться прив’язка шляхом перетягування з колонки «Незв’язані атрибути» (створені вами Прості атрибути) в потрібну групу. Щоб прибрати атрибут з набору потрібно перетягнути його назад в колонку «Незв’язані атрибути».

Після редагування натисніть Зберегти набір атрибутів (Save Attribute Set) у верхньому правому куті адмінпанелі.

Тепер, коли ви будете створювати новий товар в меню Каталог (Catalog) > Керування Товарами (Manage Products) > Додати товар (Add Product), ви зможете використовувати потрібний набір атрибутів, шляхом вибору у вікні, у випадаючому списку, потрібного Набору атрибутів (Attribute Set). А заповнена інформація атрибута з’явиться на сторінці товару на сайті.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *