Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Внутрішня перелінковка на сайті – правильні та неправильні способи
Опубліковано

Внутрішня перелінковка на сайті – правильні та неправильні способи

 

 

Внутрішні посилання (внутрішня перелінковка) – це дуже важлива частина SEO (пошукової оптимізації). Внутрішні посилання – це посилання між різними сторінками вашого сайту, вони важливі в першу чергу не тільки для відвідувачів вашого сайту, але також і для пошукових роботів. При обході сайту пошуковим роботом (ботом), внутрішні посилання вказують на найбільш важливі сторінки вашого сайту.

При просуванні сайту дуже важливо знайти баланс між недостатньою та дуже великою кількістю внутрішніх посилань. Також важливо використовувати правильні підходи до побудови внутрішньої перелінковки. У сьогоднішній статті ви побачите правильні і неправильні методи побудови внутрішніх посилань, а також ознайомитеся з порадами щодо поліпшення архітектури посилань на вашому сайті.

 

 

Основи внутрішньої перелінковки (внутрішніх посилань)

Щоб зробити внутрішні посилання на вашому сайті ефективнішими, важливо розуміти основи. Нижче представлені найбільш важливі моменти, на які потрібно звертати увагу при побудові на сайті внутрішньої перелінковки.

 

Зовнішні посилання збільшують важливість внутрішніх посилань

Посилання, які ведуть на ваш домен з інших сайтів, можна розглядати як сигнал довіри до вашого сайту. Зовнішнє посилання повідомляє пошуковим системам, що цей домен ручається за якість вашого сайту. Цей «потік довіри» з інших сайтів поширюється по всьому вашому сайту через ваші внутрішні посилання.

Тут важливо, щоб такі зовнішні посилання вели не тільки на сторінки верхнього рівня (головна, сторінка категорії і т.д.), але й на сторінки нижчого рівня. Це підвищить цінність ключових слів на таких сторінках.

 

 

Внутрішні посилання дуже важливі для відвідувачів

Важливо не думати про внутрішні посилання як про щось, що ви робите тільки для оптимізації під пошукові системи. Гарна внутрішня перелінковка також приносить користь і відвідувачам, тому що вона допомагає їм знаходити корисну для них інформацію. Це, в свою чергу, збільшує час знаходження на сайті та знижує показник відмов.

Найяскравішим прикладом якісної внутрішньої перелінковки є сайт Вікіпедії.

 

 

Неправильні способи побудови внутрішньої перелінковки

Нижче розглянуті неправильні способи побудови внутрішньої перелінковки на сайті, а також способи по їх виправленню.

 

  1. Ви не використовуєте внутрішні посилання на своєму сайті

Найгірше, що ви можете зробити для внутрішньої перелінковки, це взагалі нічого не робити! Зробіть звичкою посилатися на кілька пов’язаних постів в кожному новому пості, який ви пишете. Найкраще вбудовувати ці посилання безпосередньо в контент. Якщо ви не пам’ятаєте всі свої старі пости, ви можете використовувати зручний трюк, написавши в пошуку Google наступну конструкцію:

site:{ваш домен} ключове слово
Наприклад, site:sebweo.com друзі

 

Також непогано регулярно відвідувати старі пости і додавати в них внутрішні посилання, які ведуть на новий контент вашого сайту.

 

 

  1. Ви використовуєте занадто багато внутрішніх посилань

На зорі пошукової оптимізації ви повинні були обмежувати кількість посилань на сторінці не більше 100. Google скасував цю вимогу в 2013 році, і це добре, оскільки при використанні CMS (такої, як WordPress), цю вимогу дуже легко порушити. У поточних інструкціях Google рекомендується вказувати кількість посилань не більше кількох тисяч. Є простір для маневру! Але, врахуйте, що до внутрішніх посилань відносяться і пункти меню, тобто, навігація по сайту.

 

 

  1. Переоптимізація якірного тексту внутрішніх посилань

Ось ще один старий SEO спосіб, який пішов у минуле: надмірна оптимізація ваших внутрішніх посилань з використанням якірного тексту з точною відповідністю. Це мало на увазі використання якірного тексту, який ви хотіли просунути в рейтингу. Іноді це робиться так погано, що якірний текст позбавляє речення будь-якого сенсу. В результаті, Google почав карати деякі сайти, які робили це дуже незграбно, штрафом за «надмірну оптимізацію».

Найголовніше, щоб ваш якірний текст органічно вписувався в пропозицію. Не турбуйтеся про посилання з використанням конкретних ключових слів. Якщо ваш контент тематичний, то він, природно, повинен бути оточений великою різноманітністю словоформ ключових слів і фраз, що просуваються.

 

 

  1. Практика неприродних внутрішніх посилань

Одним із прикладів такої практики є використання плагіна для автоматичного проставляння посилання на сторінки на вашому сайті весь час, коли просувається певне слово або фраза. Це створює неприродний профіль зворотних посилань для цих сторінок. У них буде багато посилань з однаковим якірним текстом.

Ще одна річ, яку не потрібно застосовувати, це використання тега nofollow до посилань в вашому власному домені. У минулому деякі оптимізатори робили це, намагаючись контролювати цінність певних сторінок свого сайті. Вони знижували рейтинг всіх сторінок, крім однієї, найбільш важливої для них, щоб значно підвищити рейтинг цієї сторінки. Це називається «ліпленням PageRank’а». Це ще один метод, який може піддати вас ризику бути покараним штрафом від Google.

 

 

  1. Посилання на одні й ті ж сторінки, раз за разом

Коли ви додаєте внутрішні посилання на свої пости, не використовуйте одну й ту ж зв’язку сторінок знову і знову. Наприклад, ви хочете підвищити рейтинг певної посадкової сторінки. Ви захочете посилатися на цю сторінку якомога частіше, можливо, навіть в кожній публікації! Однак ця сторінка, ймовірно, не є найбільш релевантним ресурсом для інших пов’язаних сторінок. Це може виглядати неприродно.

Замість цього створіть фрагменти контенту по зв’язаних темах на цих сторінках і, при необхідності, створіть природну зв’язку між ними. Ваша мета повинна полягати в тому, щоб глибоко зв’язати внутрішньою перелінковкою і передати цю вагу всім релевантним сторінкам.

 

 

 

Короткий підсумок

Сподіваємося, що цей пост показав вам важливість сильних внутрішніх посилань. Може бути, він навіть показав вам, як виправити шкідливу методику просування! Це не вичерпний список рекомендацій по внутрішній перелінковці, але він точно дасть вам хороший старт.

Резюме сьогоднішньої публікації:

  • Завжди включайте кілька релевантних внутрішніх посилань в свої пости і регулярно переглядайте старі публікації, щоб додавати в них посилання на новий контент.
  • Не використовуйте занадто багато внутрішніх посилань (можливо, займіться оптимізацією навігації по сайту).
  • Використовуйте якірний текст, який органічно вписується в речення. Уникайте надмірного використання якірного тексту з точним входженням (точною відповідністю).
  • Уникайте неприродних методів, таких як автоматичне додавання внутрішніх посилань.
  • Посилайтеся на різні сторінки вашого сайту, які релевантні даному контенту. Не просувайте лише пару-трійку основних сторінок свого сайту.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *