Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Як показувати останні пости в WordPress (2 способи)
Опубліковано

Як показувати останні пости в WordPress (2 способи)

 

 

Останні пости в WordPress допомагають користувачам легше їх знаходити. Блок з останніми публікаціями ви можете додати в сайдбар (бічну панель), в кінець поста на сторінці публікації, в футер (нижній колонтитул) або практично в будь-яке інше місце на вашому сайті, яке вам подобається.

Вам потрібно показувати свої останні пости в WordPress, але ви не знаєте, як це зробити? У цій статті ми розглянемо практичне рішення цього питання (відображення Х останніх постів в сайті на WordPress) за допомогою віджета або через невеликий код в файлі шаблона.

 

 

Використання вбудованого віджета WordPress Recent Posts

WordPress поставляється з вбудованим дефолтним віджетом, який дозволяє відображати список останніх постів в сайдбарі (бічний панелі) вашого сайту або в будь-якій іншій області, яка підтримує віджети. Щоб використовувати віджет, рекомендуємо вам спочатку прочитати нашу статтю Розуміння і використання віджетів у WordPress.

Щоб додати віджет з останніми публікаціями, всередині панелі адміністрування (Консолі) WordPress зайдіть в меню Appearance – Widgets (Зовнішній вигляд – Віджети) і додайте віджет «Останні публікації» в сайдбар (або іншу область).

Вбудований віджет для останніх постів дуже простий. В налаштуваннях віджета ви можете вказати альтернативний заголовок, включити показ дати, а також вказати необхідну кількість публікацій для відображення. Після зміни налаштувань натисніть кнопку «Зберегти», щоб вони вступили в дію.

 

 

Відображення останніх постів в WordPress за допомогою шаблонів

Якщо вас не лякає необхідність редагування файлів-шаблонів теми (в форматі .php), тоді ви можете додати блок з останніми публікаціями безпосередньо в файли шаблони своєї теми WordPress. Існує кілька способів зробити це, але найпростішим є використання вбудованого класу WP_Query. Просто додайте цей код в тому місці, де ви хочете відображати свої останні пости.

<ul>
 <?php $the_query = new WP_Query( 'posts_per_page=5' ); // визначаємо свої параметри для WP Query; тут вказано, що нам потрібні 5 останніх постів ?>
 <?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); // проходимо циклом масив постів ?>
  <?php // відображаємо заголовок поста та заключаємо його в лінк ?>
  <li><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
  <?php // виводимо коротку цитату (витяг) з контенту статті (excerpt) ?>
  <li><?php the_excerpt(__('(далі…)')); ?></li>
 <?php
 endwhile;
 wp_reset_postdata();
 ?>
</ul>

 

 

Цей код ви можете додати в будь-який файл-шаблон теми, наприклад, в шаблон футера – footer.php, або шаблон сайдбара – sidebar.php.

За допомогою цього простого коду ви зможете показувати в будь-якому місці останні п’ять постів з заголовком у вигляді посилання на статтю і короткою витримкою тексту статті в ненумерованому списку (ul). Якщо вам потрібне більш тонке налаштування даного коду, тоді вам потрібно ознайомитися з усіма можливими параметрами класу WP_Query. Ознайомитися з ними ви можете тут.

 

 

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам на практиці побачити, як можна легко відображати блок з останніми постами на своєму сайті, що використовує всю міць CMS WordPress. Якщо вам є що сказати по цій темі, напишіть про це, будь ласка, в формі коментування нижче.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *