Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
Десятка найбільш хокейних міст України
Опубліковано Оновлено: 18.11.2020

Десятка найбільш хокейних міст України

Чи є в Україні хокей? Багато шанувальників цього виду спорту асоціюють гру з шайбою на льоду з Фінляндією, Швецією, Чехією, Швейцарією або Словаччиною. Україна вважається далекою від хокею. Насправді, в нашій країні є десятка міст, яка увійшла в історію хокею, а деякі з них – продовжують завойовувати медалі і в останні роки.

 

 

Львів

Мало хто знає, що в 30-их роках минулого століття Львів був центром хокейних матчів Польщі і навіть всієї Східної Європи. Львівські клуби показували приголомшливі результати і були конкурентами досвідчених європейських клубів. За одне десятиліття вони змогли вісім разів зайняти призові місця.

Наприклад, в 1935 році львівські клуби змогли заробити кілька срібних медалей і золото. Особливо виділявся серед інших клуб “Україна”, який складався тільки з українців.

 

 

Ковель і Рівне

Найпопулярніша волинська команда минулого століття – Поліцейський спортивний клуб (ПСК). Вони регулярно перемагали представників з усіх інших міст. Засвітилися і на європейській арені. Перший офіційний чемпіонат Волині пройшов в 1933 році.

Варто відзначити і місто Ковель. З 1935 року там базувався Головний офіс Волинського хокейного союзу.

 

 

Харків

Хокейна Україна в багатьох асоціюється саме з Харковом. Команду “Динамо” знали в усіх країнах СРСР. Вона прекрасно себе показала в Вищій лізі сезону 1988/1989.

Клуб існує і в наш час. Але, на жаль, вже не може показати минулі результати. Проблема банальна – недостатнє фінансування для створення якісного тренувального процесу. До речі, в наш час команда “Динамо” виступає в Українській хокейній Лізі Парі-Матч. Правда в останньому сезоні не змогла показати гідний результат.

 

 

Київ

Столиця України не може похвалитися хокейними заслугами. У 2020 році тут грає єдиний професійний клуб під назвою “Крижані вовки”. Іноді вони показують непогану гру, але тільки на рівні країни. До міжнародних чемпіонатів їм явно далеко.

Раніше в Києві базувалася команда “Соколу”, що виборола бронзу в чемпіонаті СРСР у 1985 році. Але сьогодні цей клуб вже не існує.

 

 

Херсон

Сонячний Херсон мало у кого асоціюється з крижаним хокеєм. Незважаючи на це, місцева команда “Дніпро” в останніх сезонах показує непогані результати. В Українській хокейній лізі клуб займає друге місце. У сезоні УХЛ Парі-Матч вони змогли завоювати срібну нагороду.

 

 

Кременчук

На даний момент це місто в Полтавській області вважають центром українського хокею. Кременчуцька команда з однойменною назвою всього за п’ять останніх років змогла завоювати три срібні медалі і дві бронзові медалі. Прекрасно проявила себе в сезоні УХЛ 2019/2020, зумівши поборотися з сильним конкурентом – командою “Донбас”.

 

 

Донецьк і Дружківка

Звичайно, варто відзначити найуспішніший український клуб з Донецька – “Донбас”. Він показує відмінні результати всередині країни, а також на міжнародній арені. Він увійшов в топ-п’ять команд відомої Континентальної хокейної Ліги в 2014 році. Домашні матчі проходили на арені “Дружба”.

На жаль, у зв’язку з війною Росії проти України, клубу довелося переїхати в невелике місто області – Дружківку. Тут в 2019 році команда “Донбас” змогла стати семиразовим чемпіоном України. Ще одне досягнення – найдовша переможна серія, коли клуб перемагав у 37 матчах поспіль. В українському сезоні 2019/2020 він також показував відмінні результати. Наприклад, обігравши “Динамо” з рахунком 17:0.

 

 

Біла Церква

У 2012 році в місті Біла Церква (Київська область) було відкрито “Льодовий стадіон”. На ньому почала виступати команда “Білий Барс”. У сезоні УХЛ 2017/2018 вона змогла заробити бронзу.

 

 

Як ми бачимо, не все так погано з хокеєм в Україні, як здається на перший погляд. Цілком можливо, що при достатньому фінансуванні цей вид спорту став би більш популяризувати в країні.

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *