Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 27.03.2025)
908890
осіб
370
літаків
335
гелікоптерів
10438
танків
21701
ББМ
25265
артилерія
1118
ППО
1343
РСЗВ
42070
машин
28
кораблі і катери
Як зробити так, щоб ваш сайт показувався у блоці відповідей Google
Опубліковано

Як зробити так, щоб ваш сайт показувався у блоці відповідей Google

 

 

Основний трафік на сайт з пошукових систем йде саме з органічної видачі. І тут дуже велика конкуренція за перші місця, якщо ви хочете зайняти вершину релевантних сторінок результатів пошуку (SERP). Тобто, ваш сайт по своєму контенту та SEO-оптимізації повинен бути кращим за конкурентів. Однак у пошуковій видачі є блок, який здатен нагородити вас навіть кращими результатами за перше місце в ТОП-10 — це вікно швидких відповідей Google. І в сьогоднішньому уроці ми поговоримо про те, що таке Блок відповідей Google, як він може вам допомогти та як вам покращити свої шанси попасти до нього. Тож, вперед!

 

Що таке вікно швидких відповідей Google (і яка від нього користь)

Блок з відповідями від Google може заощадити вам час (як пошукачу), надаючи одразу швидкі, чіткі відповіді. Вікно швидких відповідей Google — це сніппет, який відображається при певних типах веб-пошуку, і на самому початку сторінки пошуку. Якщо ви ставите системі Google запитання, і вона вважає, що може надати вам точну відповідь, скориставшись інформацією зі своєї пошукової видачі, вона може показати вам її у спеціальному блоці, у самій верхній частині сторінки. Загалом, в цьому блоці буде розміщено достатньо інформації по питанню (заголовок title, текст об’ємом десь в п’ятдесят слів, посилання на сайт-джерело відповіді, та, можливо картинка), що повинно дати вичерпну відповідь і не потрібно буде переходити до інших сторінок. Ось як може виглядати вікно швидких відповідей Google, наприклад, для запиту температури в Києві:

запит температури в Києві

 

Хоча існують сотні сайтів, які відстежують ті самі дані (в нашому прикладі — погоду), однак пошукова система підбирає кожного разу різні інструменти (сайти, додатки, тощо).

Давайте розглянемо ще один приклад, — запитаємо пошукову систему про інгредієнти для приготування дерунів:

пошук інгредієнтів для приготування дерунів

Як ви бачите, в даному випадку блок швидкої відповіді має трохи інше оформлення, з гарно відформатованим списком, що сукупно повинно стисло та ємно відповісти на поставлене питання.

Такий підхід здатен зекономити людям, які шукають швидких відповідей, час. Певна річ, що такі сніппети з відповідями у пошуковику Google можуть принести користь включно і з вашим сайтом. І давайте розглянемо, яку саме користь:

  • Вони розширюють доступ до вашого контенту. Людям потрібні найкращі (точні) відповіді на їх запитання. Поля відповідей Google здатні забезпечити це, і вони будуть показувати ваш контент над усіма іншими результатами.
  • Ви отримуєте набагато кращий CTR (Click-through rate, Клікабельність або ж Рейтинг кліків — кореляція між показами оголошення та числом кліків по них). Якщо ваш сайт буде показано в блоці швидких відповідей Google, показник CTR може покращитись приблизно на 30% (так, як і в перших місцях видачі).

Показник CTR в 30% для конкурентного та популярного ключового слова — це дуже гарна мета для вашого сайту. Іншими словами — це тисячі нових відвідувань сайту. Тож, якщо ви хочете, щоб ваш контент відображався у вікні відповідей Google, вам потрібно оптимізувати його певним чином. Отже, тепер давайте розглянемо можливі шляхи досягнення цього.

 

4 способи оптимізувати контент сайту, щоб потрапити до вікна відповідей Google

Перш ніж ми почнемо заглиблюватись у технічні питання, дуже важливо, щоб ви зрозуміли, що немає 100% гарантії того, що ваш контент буде відображатися у блоці відповідей. Оскільки, «секретна формула» попадання у даний блок засекречена Google, і до того ж оновлення алгоритмів відбуваються регулярно і на постійній основі. Це означає, що поради із даної практичної статті дієві, але абсолютно не гарантують конкретного результату. Ми лише розглянемо загальне уявлення про те, як Google підбирає контент для «віконця відповідей». Крім того, поглянемо на можливі кроки по оптимізації вашого контенту, щоб підвищити шанси потрапляння до цього бажаного блоку. Тож, давайте приступимо!

 

1. Створюйте контент, що націлений на конкретні запитання (тобто, дає конкретну відповідь)

Як випливає з назви, блок відповідей Google надає шукачам відповідь на конкретне запитання. Це означає, що якщо ви хочете, щоб ваші сторінки відображалися у вікнах відповідей, вам потрібно створити контент, що націлений саме на певні запити. Не кожне запитання, яке ви «вб’єте» у вікно пошуку Google, призведе до показу блоку з відповідями. Вони з’являються лише тоді, коли пошукова система впевнена, що має саме ту потрібну інформацію. Хоча і не можна спрогнозувати, яку саме відповідь підбере Google. А з часом пошукова система може і взагалі обрати зовсім інший варіант відповіді. Проте, практичним шляхом визначено, що все ж таки є кілька загальних речей:

  • відповідь повинна бути добре оформлена та відформатована, вміщатися в приблизно п’ятдесят слів, щоб поміститися в невеликий блок швидких відповідей
  • в тексті контенту ретельно опишіть саме питання та надайте розгорнуту відповідь на нього
  • використовуйте в списках (ol, ul) як короткі, так і довгі ключові слова
  • періодично оновлюйте текст контенту, щоб «йти в ногу з часом»

Перегляньте свій контент і підберіть статті, в яких використовуються ключові слова, що потенційно можуть виступати в якості питань. Якщо цільові ключові слова можуть бути питанням, тоді на них ви можете дати розгорнуту відповідь.

 

2. На досліджувані теми давайте стислі (короткі) відповіді

Коли ви націлитеся на правильні ключові слова — можна буде вважати, що ви пройшли лише половину шляху. Щоб ваш контент був представлений у блоці швидких відповідей, вам також потрібно переконатися, що він буде відповідати на поставлені запитання. Чим чіткішою буде ваша відповідь, тим більше шансів, що вона з’явиться у вікні відповідей Google. Ваші публікації можуть поступатися конкурентам в дизайні, об’ємі чи юзабіліті, але якщо ви вгадаєте зі стислістю та влучністю відповіді, у вас буде набагато більше шансів потрапити до розділу швидких відповідей Google.

 

3. Оптимізуйте мета-описи (description)

Якщо ви хочете, щоб ваша публікація відображалася у вікні відповідей Google, пошукова система повинна розуміти, про що йдеться в тексті її контенту. Що ще важливіше, — повинно бути очевидно, що в описі вказано, що контент містить саме відповідь на конкретне поставлене питання. Якщо ви знайомі з найкращими методами пошукової оптимізації, ви знаєте, що мета-описи є ідеальним способом короткого опису вашого контенту для пошукових систем.

Тег дескріпшин виконує три конкретні завдання:

  • повідомляє не лише пошуковим системам, але й користувачам, про що йдеться в публікації
  • пояснює, що публікація має відповідь на питання, яке вас цікавить
  • містить цільове ключове слово

Мета-опис може вмістити достатньо інформації, що повністю пояснить наповнення конкретної публікації. Для цього у вас є від 160 до 320 символів. Максимально використовуйте метаописи, що можуть слугувати оптимізованим контентом під блоки відповідей Google. Немає офіційних правил щодо показу відповіді, але оптимізований дескріпшин буде одним зі способів покращити свої шанси. Він повідомить читачам про наповнення статті, може містити основне ключове слово, а також вказівку на наявність відповіді.

 

4. По-максимуму (але з розумом) використовуйте списки та таблиці

Розглянуті приклади блоків відповідей Google мають одну спільну рису: усі вони використовують списки (нумеровані та/або марковані), і це не виглядає випадковим збігом. Списки дають можливість структурувати складні та об’ємні теми на «легкозасвоювані шматки», які читачам буде легше зрозуміти. Вони ідеально підходять для розбивання довгого полотна тексту, щоб зробити контент більш читабельним. Наприклад, якщо ви шукаєте алгоритм дій по SEO аудиту свого сайту, то простий покроковий список інструкцій з 5 пунктів допоможе вам краще впоратися із цим завданням. До того ж, списки є одним із найпотужніших інструментів для оптимізації контенту. Можливо, і Google надає перевагу результатам, оформленим у зручних списках та/або таблицях. Якщо ви працюєте над сторінкою, яку хочете відобразити у вікні відповідей Google, буде доцільним використати один (або краще обидва) з цих HTML елементів, і якщо це буде доречним.

 

 

Замість висновку

В цілому, чим вище сторінки вашого сайту відображаються в результатах пошуку, тим більше трафіку ви отримаєте. Блоки коротких відповідей Google є одними з найбажаніших місць у пошуковій видачі завдяки їх практично найвищому розташуванню. Можливо, є смисл оптимізувати деяку частину свого контенту, якщо ви хочете побачити свій сайт в цьому блоці. Якщо ви готові до цього, попрацюйте на цими простими чотирма кроками:

  1. Створюйте контент, що націлений на конкретні запитання (тобто, дає конкретну відповідь)
  2. На досліджувані теми давайте стислі (короткі) відповіді
  3. Оптимізуйте мета-описи (description) сторінки
  4. По можливості та з розумом використовуйте HTML списки та таблиці

На цьому все! Якщо у вас запитання (та/або пропозиції) по даній темі, не соромтеся поставити їх у розділі коментарів нижче. Дякую за увагу!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою