Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
5 способів сказати “Ні”
Опубліковано Оновлено: 16.05.2017

5 способів сказати “Ні”

Уміння говорити «Ні» може бути дуже цінним в наш час. Якщо для вас відмова є чимось нестерпним, будьте готовим до того, що вам доведеться вирішувати чужі проблеми, а не свої. Не вміючи говорити «Ні», ви ризикуєте займатися чужими справами, витрачаючи на це занадто багато енергії, сил і часу. Для деяких людей вимовити «Ні» дуже важко, і вони відчувають почуття провини, неспокою, хвилюються, коли змушені відмовляти. І таких людей дуже багато. Якщо ви помічаєте, що і вам важко відмовляти іншим, тоді вам потрібно почати тренуватися. Коли ви навчитеся говорити «НІ» іншим людям, то зрозумієте, що це не так вже й важко, як думали раніше. А тоді прийде і розуміння того, що для всіх бути однаково хорошим не виходить. Адже відмовляючи, ми не хочемо когось спеціально образити, а лише прагнемо раціонально використовувати свої сили та енергію.
У даній статті наведено 5 простих способів, як сказати «Ні» і нікого при цьому не образити.

 

Зачекайте
Перший простий спосіб полягає в тому, що ви відкладаєте момент прийняття рішення на невеликий період. Якщо, наприклад, ваш колега по роботі просить про якусь послугу, а ви відчуваєте, що зараз зовсім не готові її виконати, попросіть «тайм-аут» для вирішення проблеми. Тим самим ви виграєте для себе час. Можливо, вже завтра колега самостійно вирішить свою проблему. Або у вас з’явиться час, і ви самі захочете допомогти.

Межі ваших можливостей
Другий спосіб сказати «Ні» – позначити межі своїх повноважень і можливостей. Іноді важко виконати чиєсь прохання з огляду на те, що вона вам явно не під силу. У такому випадку відразу дайте чітко зрозуміти, що ви не та людина, яка потрібна прохачу. Якщо ви знаєте того, хто зможе йому допомогти, обов’язково порекомендуйте його. Тим самим ви і реально допоможете, і не візьмете на себе непідйомну проблему.

Відмова у вигляді компліменту
Якщо вам не хочеться ображати прохача, а допомогти не можете, піднесіть свою відмову як комплімент. Використовуйте такі фрази, як: «Мені дуже приємно, що ти звернувся до мене, але …», «Прекрасна ідея, але …», «Чудова думка, але …». В цьому випадку ви повинні врахувати, що такі компліменти повинні бути абсолютно щирими і вам потрібно самому в них вірити. Також, відмовляйте ввічливо, в доброзичливій манері. Грубість та агресія тут зовсім недоречні.

Розкажіть про причину відмови
Іноді достатньо лише пояснити людині причину вашої відмови. І не потрібно вдаватися в сотню подробиць, достатньо однієї, але вагомої причини. Багатьом людям дійсно невтямки, чому їм можу відмовити і вони з легкістю звертаються за чужою допомогою. Наприклад, якщо дитину в дитинстві сильно балували і ні в чому не відмовляли, цій людині складно повірити в те, що хтось може сказати їй «Ні». У цьому випадку використовуйте такі фрази, як «Я б із задоволенням, але ….», «Дуже хочу тобі допомогти, але …» і так далі. Не потрібно вигадувати якісь фантастичні історії, адже у кожного з нас легко знайдеться достатньо вагомих причин сказати «Ні».

Просто скажіть «Ні»
Коли у вас просять про щось складне, ви можете просто сказати «Ні», а не вигадувати складні варіанти відмови. Ви будете здивовані, але в більшості випадків реакція прохача навіть наполовину не така жахлива, як ви могли її собі уявити. Єдине, що вам потрібно – це внутрішня рішучість відмовити. Ви повинні самого себе запитати: «А чого я хочу, мені це потрібно?». Без внутрішньої рішучості відмовити ви не переконаєте прохача, а з нею – він цілком може вам відповісти «Ну ні, так ні» і ні крапельки на вас не образитись.

 

Так, люди повинні допомагати один одному, але ця допомога не повинна перетворюватися в експлуатацію одних іншими. Відмовляйте тільки тоді, коли дійсно не можете допомогти. Або відчуваєте, що вас хочуть поексплуатувати.
А навчившись говорити «Ні», у вас з’явиться більше часу для самого себе і тих речей, які по-справжньому важливі особисто для вас!

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *