Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 11.07.2024)
555620
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8182
танків
15732
ББМ
15110
артилерія
886
ППО
1119
РСЗВ
20325
машин
28
кораблі і катери
Чек-лист по вибору підходящого надувного човна
Опубліковано Оновлено: 11.12.2020

Чек-лист по вибору підходящого надувного човна

 

 

З настанням літа, ми все більше спрямовуємо свій погляд у бік всіляких водойм. Рибалки шукають дикі водойми, спокійні та віддалені рибні місця. Шукачів гострих відчуттів цікавлять важкодоступні, важкопрохідні місця для екстремального туризму, які дозволять відчути сплеск адреналіну. Якщо ви належите до перших і/або других – вам обов’язково потрібно подумати про вибір кращого надувного човна. Чому? Тому, що без нього вам буде важко відчути всю красу усамітненого відпочинку.

Надувні човни, в порівнянні з іншими плавзасобами, мають додаткові переваги: ​​вони доступні практично для будь-яких бюджетів, мають високу мобільність і не вимагають багато місця для зберігання. Якщо у вас обмежений бюджет, але вам все ще потрібен човен, надувні човни – це дуже гарне рішення!

Отже, давайте тепер перейдемо до питання підбору найоптимальнішого човна, який підійде саме вам.

 

 

Найважливіше, що потрібно врахувати при підборі цього плавзасобу

При виборі човна ми будемо орієнтуватися на наступні моменти:

 • Тип надувного човна
 • Матеріал, з якого виготовлений ​​човен
 • Матеріал, з якого виготовлений настил човна
 • Частота використання човна
 • Як зберігати надувний човен

 

як вибрати підходящий надувний човен

 

Щоб підібрати собі човен, який відповідає саме вашим потребам, вам потрібно врахувати всі перелічені пункти. Якщо ви ніколи не замислювалися про покупку нового надувного човна, є кілька дуже важливих нюансів, які не можна випускати з уваги. Давайте перейдемо до більш детального огляду кожного пункту сьогоднішнього чек-листа.

 

Порада: на будь-якому етапі вибору ви можете звернутися за допомогою до фахівців будь-якого великого інтернет-магазину, і вам з радістю допоможуть!

 

 

Тип надувного човна, який вам підходить

Вибір надувних човнів досить великий, оскільки вони бувають різних видів. А до основних типів човнів можна віднести наступні: каяк, байдарка, каное, рафт, катарафт.

 • Надувні човни типу каяк – це найменший і спритний човен з тих, що ми сьогодні розглядаємо. Каяки легкі, вони можуть поміститися практично в будь-якому автомобілі. Найменші і легші надувні каяки можна навіть упакувати в рюкзак! Каяки зазвичай використовуються спортсменами для екстремальних сплавів по річці. Каяк оптимальний для 1 людини.
 • Байдарки – це практично ті ж каяки, тільки вони розраховані більше на рибалок або невибагливих туристів. Байдарка оптимальна для 1-2 чоловік.
 • Надувні човни типу каное – це також хороший вибір для 1 або 2 осіб. У каное може поміститися достатня кількість спорядження, яке дозволить насолодитися комфортною риболовлею або багатоденним походом по воді. Каное не такі маленькі і моторні, як каяки, або байдарки.
 • Рафт (пліт) може вмістити до 15 осіб і більше. Сьогодні рафти дуже популярні в спортивних сплавах по воді (рафтинг).
 • Катарафт – теж ідеально підійде для спортивних сплавів. Катарафтом вважається надувний катамаран, в якому використовується надувна рама, а не каркасна.

 

як вибрати підходящий надувний човен

 

Матеріал, з якого виготовлений ​​човен

Надувні човни зазвичай виготовляються з двох видів матеріалів: ПВХ і хайпалон (ХСПЕ).

При обмеженому бюджеті вибирайте човни з ПВХ (полівінілхлориду). Надувні ПВХ човни володіють довговічними і надійними тканинами. Такі човни відмінно підійдуть вам для періодичного, але дбайливого використання.

Хайпалон (Hypalon, Хлорсульфірованний поліетилен, ХСПЕ) – це передовий синтетичний матеріал, який надає надувним човнам більш вдосконалені робочі характеристики. Човни з хайпалону важчі, але значно міцніші, ніж з ПВХ. Човен з ХСПЕ можна зібрати і залишити в гаражі на все літо в зібраному вигляді. Він не буде пропускати повітря. Ціни на човни з Hypalon`у вищі, зважаючи на дорожчий матеріал.

 

 

Матеріал, з якого виготовлений настил човна

Опалубка на надувних човнах зазвичай конструюється або як надувна підлога високого тиску (НДВТ – надувне дно високого тиску), або з використанням цілісних алюмінієвих планок, які замикаються разом.

Надувне дно, як правило, являє собою труби під високим тиском. Такий настил може бути трохи «м’яким» під ногами і спочатку здатися дещо небезпечним (це почуття оманливе). Зазвичай нижня частина такого дна захищена від проколів або стирання знизу конструкцією або спеціальним матеріалом. Тим не менш, ви повинні бути обережними і не кидати на дно гострі предмети.

Алюмінієві планки мають додаткові переваги, з огляду на те, що така підлога буде більш міцною і жорсткою у порівнянні з надувним днищем. Також вони дозволять веслярам відчувати себе в більшій безпеці.

 

 

Частота використання човна

Якщо ви плануєте використовувати надувний човен дуже рідко, ви можете трохи заощадити на якості човна. Однак, для регулярного використання човна, вам доведеться додати певну суму гривень, щоб отримати більш міцний високоякісний човен.

Для поїздок на риболовлю у вихідні вам також знадобиться самий міцний і надійний човен, який може затребувати додаткових фінансових витрат.

 

як вибрати підходящий надувний човен

 

Як зберігати надувний човен

Для покупки надувного човна вам довелося витратити певну суму грошей. Логічно, що ви тепер хочете, щоб ваш човен прослужив якомога довше. А для цього вам потрібно про нього подбати. Турбота про човен може значно збільшити термін його служби!

 

 • Ваш надувний човен повинен зберігатися не під прямими сонячними променями. Сонячне світло може бути шкідливим для надувних човнів. Матеріал човнів досить чутливий до ультрафіолетового випромінювання. Тому, якщо ви не використовуєте човен 24 години на добу, зберіть його і сховайте, доки вам не потрібно буде використовувати його знову.
 • Крім того, важливо зберігати човен в сухому і прохолодному місці. Місце зберігання човна повинно бути обладнане вентиляцією, яка буде забезпечувати постійний рух повітря. Це допоможе запобігти появі цвілі, яка може серйозно нашкодити надувному човну.
 • Після використання човна ви повинні очистити його і дати йому висохнути. Для очищення обов’язково використовуйте тільки ті засоби для чищення, які можна використовувати з ПВХ. Жорсткі хімічні речовини, такі як відбілювач, можуть руйнувати гуму і викликати розтріскування.

 

 

 

Коротке резюме сьогоднішнього чек-листа

Для початку ви повинні обрати тип човна, який вам найбільше підходить. Врахуйте максимальну кількість людей, яка в ньому будуть плавати, а також ту мету, яка стоїть перед човном: рибалка, спортивний сплав (рафтинг) або ж спокійний і розмірений туризм.

Врахуйте частоту його використання, а також види діяльності, які передбачається з ним здійснювати. Деякі з розглянутих човнів відмінно підходять для кількох видів відпочинку. Інші ж призначені тільки для риболовлі.

Сподіваємося, що сьогоднішній огляд човнів був для вас корисним і практичним, і допоміг вибрати найкращий надувний човен, який ідеально підходить під ваші потреби. Якщо у вас є питання та/або зауваження, прокоментуйте сьогоднішню інформацію в розділі коментарів нижче.

Дякуємо, що читаєте нас!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *