Електрокари Mercedes-Benz та подальші плани з виробництва
Тема безпеки навколишнього середовища актуальна, тому автомобільні концерни активно переходять на екологічні технології. Mercedes Benz у цьому плані не відстає від інших, адже серед його лінійок покупцям пропонується кілька модифікацій електричних авто. До кінця десятиліття компанія планує повністю перейти на електрокари.
Основним для німецького концерну є сегмент розкішних авто преміум-класу, серед яких вже можна знайти електричні моделі. Якщо надалі плани електрифікації вдасться втілити в життя, це дозволить вдвічі знизити обсяг вуглецевих викидів для однієї машини. До 2025 всі нові модифікації повинні виходити тільки на електриці.
Впровадження актуальних ідей сучасності
Німецький концерн одним із останніх серед автовиробників оголосив про плани припинити випуск машин із бензиновими та дизельними двигунами. Проте компанія планує невдовзі стати лідером галузі. Для виробництва електрокарів не будують окремі заводи, а впроваджують нові лінії вже існуючих. Потужності поступово перебудовуються на повну електрифікацію у майбутньому.
Наразі Мерседес-Бенц активно використовує гібридний привід у своїх автомобілях. У 2022 році в портфоліо виробника було 20 таких моделей, надалі цю кількість планується збільшити до 25. Практично на кожному заводі займаються збиранням плагін-гібридів, до 2030 планується продавати до 50% таких авто разом з електромобілями.
Німецький концерн активно співпрацює з іншими компаніями для спільних розробок та ефективного переходу до повної електрифікації. У рамках партнерства з компанією Siemens один із заводів у Німеччині планується перетворити на центр компетенцій із цифровізації. Для повної диджиталізації використовують цифрову екосистему MO360 від Мерседеса – вона дає можливість раціонально задіяти та застосовувати ресурси, які є в наявності.
Електрокар Мерседес: які лінійки випускаються
Компанія планує значно збільшити свій прибуток від продажу електромобілів. Для підвищення ефективності електричної трансмісії розробники збираються впроваджувати технології YASA, що спеціалізується на двигунах високої потужності з осьовим потоком. Також німецький концерн відкриє більше точок для заряджання електрокарів, якими можна буде скористатися без автентифікації або оплати.
Серед існуючих напрацювань варто виділити такі:
- EQC. Перша новинка була випущена у серійне виробництво у 2019 році у Бремені. У 2020 р. з’явилася модель класу преміум EQV, її виготовлення займаються в Іспанії;
- EQA. Виходить з 2021 року, є кросовером невеликого розміру, створеним на основі шасі GLA. Це передньопривідна модель із двигуном потужністю 188 к.с.;
- EQB. Ще один кросовер, також представлений у 2021 році. Перші моделі розроблені на основі повного приводу 4MATIC, надалі випускатимуться і передньопривідні;
- EQS. Ця модель перша в лінійці електрокарів німецького концерну отримала люксову категорію. Вона була представлена у 2021 році, випускається також у США, в штаті Алабама, де налагодили і виробництво АКБ для неї;
- EQE. Одна з останніх новинок потужністю 292 к.с. та з великим запасом ходу до 660 км. Щоб зарядити її до 80%, знадобиться лише 30 хвилин.
Купувати електромобілі, як і інші автомобілі німецького концерну, краще у офіційного дилера. У професійних салонах допоможуть обрати потрібний транспорт серед великої експозиції як новинок, так і моделей минулих років.