Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 22.04.2024)
460260
осіб
348
літаків
325
гелікоптерів
7236
танків
13904
ББМ
11736
артилерія
768
ППО
1046
РСЗВ
15812
машин
26
кораблі і катери
Ергономічні меблі та гаджети: маркетинг чи реальна допомога
Опубліковано Оновлено: 13.12.2020

Ергономічні меблі та гаджети: маркетинг чи реальна допомога

Для профілактики появи тунельного синдрому зап’ястного каналу виробники комп’ютерної техніки та меблів створюють спеціальні ергономічні моделі. Вони покликані забезпечити правильне положення рук і знизити ризик захворювання.

Сьогодні розбираємося чи допомагають вони запобігти хворобі насправді чи це лише маркетинговий хід.

Тунельний синдром – це неврологічне захворювання, яке виникає через передавлювання серединного нерва між кістками, поперечною кистьовою зв’язкою і сухожиллями м’язів зап’ястя.

 

 

Дослідження і результати

Найбільш докладне дослідження, яке нам вдалося знайти з цього питання проводилося в 2000 році в Лінкольні. В ході дослідження були проведені інженерні заходи, приватне і багатокомпонентне втручання.

У спрощеному вигляді дослідження можна представити у вигляді трьох основних категорій:

  • Інженерні заходи включали використання ергономічної миші та клавіатури замість звичайних пристроїв. А також системи підтримки кисті та опори для зап’ясть, наприклад спеціальні килимки для миші.
  • Особисті передбачали роботу з використанням спеціальних бандажів або рукавичок на зап’ясті, самомасаж і спеціальні тренування на робочому місці.
  • Багатокомпонентні заходи втручання включали перепроектування робочої станції, ротацію робочих місць і обмеження обов’язків.

 

 

Результати:

Інженерні втручання позитивно вплинули на фактори ризику, пов’язані з тунельним синдромом. Жодне з особистих втручань саме по собі не спричинило значних змін симптомів. Багатокомпонентні програми показали зниження рівня захворюваності.

Автори дослідження також вказують на можливі неточності результату, оскільки вони не враховували в достатній мірі можливі фактори, що впливають на ситуацію. Також точні дослідження вимагають більш довгострокової оцінки.

Тунельний синдром вважається захворюванням “комп’ютерників”, але ризику піддаються всі, у кого робота пов’язана з частими рухами повторюваного характеру. Від синдрому зап’ястного каналу також страждають музиканти, рукодільниці, працівники конвеєру.

 

 

Краще запобігти

Лікування та відновлення тунельного синдрому займає багато часу. У важких випадках потрібна операція. Тому стільки уваги приділяється саме профілактиці і правильному положенню за робочим місцем.

Якщо ви працюєте вдома, краще подбати і про інженерні рішення (миші та клавіатури) і робоче середовище.

 

 

Меблі як складова профілактики тунельного синдрому

Для дотримання правильного положення рук, все тіло і постава повинні знаходитись в правильному положенні.

Тунельний синдром і профілактика

 

  1. Кисті рук і зап’ястя розслаблені і знаходяться в природному положенні.
  2. Лікті розслаблені, під кутом приблизно від 90° до 120°.
  3. Шия розслаблена і знаходиться в природному положенні.
  4. Плечі опущені вниз, грудна клітка вільна і розправлена.
  5. Коліна нижче рівня стегон.
  6. Ступні рівно стоять на підлозі.

 

Слідкуйте за ліктями. У цьому допоможуть регульовані підлокітники. Налаштуйте їх на потрібну висоту, щоб лікті отримували стійку опору. Якщо ви працюєте в кафе або лежачи з ноутбуком, на столі або підставці має бути достатньо місця, щоб лікті не висіли в повітрі. Так ви збережете правильну позицію кисті.

Міняти положення. Небезпечні саме постійно повторювані монотонні рухи руки. Якщо ви будете часто міняти положення і налаштовувати робоче місце під себе, ризик захворювання знижується. Одна з новітніх розробок фахівців з ергономіки – регульовані столи. Раніше регулювання частіше було ручне, це означає, що потрібно було відволіктися від роботи і покрутити ручку для підняття столу до потрібної висоти. Але з’явилася абсолютно потрібна новинка – стіл, який піднімається за рахунок мотора натисканням кнопки або за налаштуванням таймеру.

Наприклад, ви хочете чергувати положення сидячи і стоячи. Досить встановити таймер і потрібну висоту в двох положеннях. Через заданий час стіл сам підніметься або опуститься. Вам навіть не потрібно відриватися від робочого процесу. Просто відсуньте стілець і продовжуйте працювати.

 

Як це працює (відео)

 

 

Столи з підйомним механізмом бувають з одним або двома моторами. Витримують навантаження до 50-70 кг. Хід механізму плавний і безшумний. Висота регулюється від 71 до 120 см. Конструкція ніжок дозволяє економно використовувати простір і при цьому стіл залишається стійким навіть в самому верхньому положенні.

Тунельний синдром і профілактика

 

Забудьте про тунельний синдром і будьте здорові!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *