Опубліковано
Після здорової збалансованої дієти не тільки знижується ризик захворювання, це також допоможе коригувати вагу. Дієта не означає, що повністю забороняються улюблені частування, це просто означає, що знайдеться парочку продуктів у раціоні, які сміливо можна замінити на більш здорові альтернативи. Але не хвилюйтеся, це не так складно, як здається!
5 типів жирів
- Насичені жири, що містяться в м’ясі, молочних продуктах і магазинних продуктах (напр. торти і пироги). Їх споживання повинне бути зведене до мінімуму, так як вони збільшують «поганий» холестерин в крові, – а це вже фактор ризику розвитку проблем з серцем.
- Транс-жири, які можна знайти в маргарині, кулінарних жирах і таких готових хлібобулочних виробах як печиво. Він підвищує рівень шкідливого холестерину і фактично знижує «хороший» холестерин, який допомагає прочистити артерії.
- Мононенасичені жири містяться в оливковій олії, рапсовій олії, авокадо, горіхах, м’ясі та рибі. Вони позитивно впливають на серце, знижують рівень шкідливого холестерину.
- Поліненасичені жири: у соняшниковій і кукурудзяній олії. Вони знижують обидва типи холестерину.
- Незамінні жирні кислоти Омега-3 містяться в жирній рибі, такій як тунець, сардина та лосось. Вони допомагають запобігти утворенню згустків крові і захищають серце. Омега-6 жирні кислоти: в лляній олії і зелених листових овочах. Вони допомагають стимулювати імунну систему і поліпшити стан шкіри.
Легкий шлях – їжте менше жирів
- Вибирайте знежирене молоко. Навряд чи його смак відрізняється від цільного молока, але воно є гарним джерелом мінерального кальцію – необхідного для здоров’я зубів і кісток.
- Купуйте маргарин з «високим вмістом поліненасичених жирів» і використовуйте його замість масла.
- Пийте нежирний йогурт, або нежирну сметану замість вершків.
- Їжте знежирений сир, або зменшіть порції «смачного» сиру.
- Їжте горіхи або сухофрукти, а не чіпси, цукерки та печиво.
- Спробуйте готувати в мікрохвильовій печі, на пару або варити, замість того, щоб смажити.
- Після покупки м’яса, відокремлюйте видимий жир перед приготуванням. Зменшіть кількість жирного м’яса (наприклад, сосиски або яловичина).
- Їжте печиво в помірних кількостях, оскільки воно містить багато насичених жирів.
- Дозуйте олію для приготування їжі за допомогою ложки, а не заливайте його прямо з пляшки.
Безпечний жир
Використовуйте оливкову олію. Це сама здорова олія, з якою можна готувати. Мало того, було встановлено, що вона забезпечує захист від серцевих захворювань. Вчені також вважають, що оливкова олія може допомогти запобігти раку кишечника.
Читайте етикетку
Куплені в магазині торти, печиво та тістечка – приховані джерела насичених жирів. Звертайте увагу на “гідрогенізовані масла” у списку інгредієнтів і з’їдайте невелику кількість цих продуктів (у вигляді «лікування», а не в якості регулярної частини вашого щоденного раціону).
Вибирайте цільнозернові продукти
Цільнозернові або коричневий сорт хліба не тільки містять більше волокна, а й більше вітамінів і мінералів. Так що вперед – їжте коричневий рис, хліб з непросіяного борошна, макаронні вироби і крупи зроблені з цільнозернових продуктів, такі як пшениця або подрібнені каші. Волокна, які містяться у вівсі і квасолі, можуть зменшити кількість холестерину в крові.
Білок
Білок потрібен нашій нервовій системі, щоб огранізм нормально функціонував. Він також допомагає зберегти наше волосся і шкіру в кращому вигляді. М’ясо, риба, горіхи і яйця є основними харчовими джерелами білка. Нестача білка у раціоні може негативно впливати на самопочуття. Краще скорочувати споживання червоного м’яса і збільшувати споживання риби, курки та індички (без шкіри). Якщо ви вегетаріанець, ви повинні переконатися, що отримуєте адекватну кількість білка з інших джерел, таких як боби, горіхи і соєві продукти. Якщо ви турбуєтеся про втрату вітамінів під час програми зі зниження жиру, то спробуйте таблетки з вітамінами, для кращого результату.
Овочі та фрукти
Хоча фрукти та овочі є хорошими джерелами здорових вітамінів і мінералів, більшість з нас не їдять їх в достатній кількості. Ми повинні намагатися їсти достатню кількість фруктів та овочів щодня!
Джерело: http://natural-luks.com/ua/articles/for-helzier-diet-ua/