Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 16.07.2024)
561400
осіб
361
літаків
326
гелікоптерів
8227
танків
15862
ББМ
15368
артилерія
892
ППО
1119
РСЗВ
20680
машин
28
кораблі і катери
Практика Photoshop: як створити свій власний пензель
Опубліковано

Практика Photoshop: як створити свій власний пензель

 

 

В цьому уроці ми на практиці створимо власний пензель у програмі Фотошоп. Незважаючи на те, що програма вже має велику кількість вбудованих та якісних пензлів, проте знання процесу створення своїх особистих пензлів буде для вас не зайвим, а також пізнавальним.

Для початку я створю досить просту кисть, і в процесі ви зможете оцінити швидкість і легкість цього процесу. Отже, давайте розпочнемо!

 

Створюємо кисть в Фотошоп за 7 простих кроків

 

Крок №1. Новий документ

Почну зі створення нового документа, який буде полотном для створення нового пензля. Підійде маленький розмір полотна: 250 x 250 пікселів. У верхньому меню «Файл» виберіть «Створити» (або швидкі клавіші Ctrl+N).

Вкажіть для параметрів “Ширина” та “Висота” значення 250. Фоном буде білий колір.

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Початковий розмір пензля

Для повсякденної (типової) роботи розмір кисті бажано брати не дуже великий. Практичним шляхом виявлено, що оптимальним розміром буде 250х250 пікселів (або, можливо, 200px x 200px).

 

Крок №2. Активуйте інструмент «Пензель»

Для початку активуйте інструмент “Пензель” на панелі “Інструменти” (для швидкого доступу натисніть на клавіатурі букву B).

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Крок №3: Візьміть невеликий круглий пензлик

Активувавши інструмент «Пензель», зробіть клік правої кнопки мишки десь на полотні. В результаті з’явиться вікно вибору налаштувань поточного пензля. Я візьму жорстку кисть 5px розміром та 100% жорсткістю. Двічі клацніть на цьому пензлику.

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Крок №4. Виставте чорний колір як основний

Зважаючи на те, що пензель створюється лише чорним і білим кольором (можливо відтінками сірого), на початковому етапі я встановлював фоновий колір білим. Ті області, які заливаються білим кольором, будуть прозорими, а намальовані чорним — на 100% будуть показані. Що стосується відтінків сірого — вони будуть залежно від близькості до чорного чи білого частково видимі.

Оскільки малювання у Фотошопі відбувається активним кольором, мені потрібно виставити його у чорний. Щоб зробити це оперативно, натискаю букву D на клавіатурі.

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Крок №5. Намалюйте кілька горизонтальних мазків пензлем

На полотні створеного документа намалюйте кілька горизонтальних мазків пензлем. Можете почергово змінювати товщину мазків (для швидкого доступу використовуйте на клавіатурі квадратні дужки [ і ]). В результаті у вас буде щось на кшталт цього:

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Крок №6. Визначаємо нову особисту кисть

Тепер з цього ескізу створіть свій особистий пензель, для чого скористайтеся пунктом меню Edit (Редагування) і натисніть «Визначити пензель» (Edit -> Define Brush Preset…).

як створити свій власний пензель Фотошоп

Це викличе діалогове вікно з пропозицією обізвати новостворену кисть. Для простоти я вказав “Моя кисть“. Вам ніхто не забороняє назвати свою кисть більш зрозумілою назвою.

як створити свій власний пензель Фотошоп

Після цього натисніть кнопку “ОК”. Ось і все, — тепер вам все відомо про процес створення свого особистого та власного пензля у чудовій програмі Photoshop!

Раніше створений документ можна закрити. Новий пензель активується автоматично. Крім цього, у вас є можливість вибрати його вручну, — він буде на бічній панелі в інструменті “Пензель” (шукайте його в кінці списку).

 

Крок №7. Малюємо у Фотошопі новим пензлем

Тепер ви можете малювати новим пензликом, але давайте трохи змінимо його зовнішній вигляд. Для швидкого доступу до параметрів відображення пензля скористайтеся клавішею F5 на клавіатурі:

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Основні налаштування зовнішнього вигляду пензлика

  • Пограйтеся відстанями між краями пензля. Найчастіше для малювання підходить мазок пензлем із деякою плавністю, для цього виставте параметр відстані (Spacing) не більше 15%. Після цього мазки пензля матимуть більш гладкий вигляд.
  • Активуйте параметр Shape Dynamics (Динаміка форми пензля). Тепер перейдіть параметр «Контроль» для кута розкиду (Angle Jitter) вибравши «Напрям» (Direction).
  • Для налаштування Розміру (Size Jitter) встановіть натиск пера (Pen Pressure). Це матиме ефект, якщо користуєтеся планшетом.

як створити свій власний пензель Фотошоп

 

Підбиваючи підсумки

Ймовірно, ви вже зрозуміли, що ми розглянули лише ази та основи створення в програмі Фотошоп нової кисті. Але тепер, використовуючи лише кілька простих кроків, ви зможете створювати і налаштовувати на свій розсуд нові пензлі з нуля. Практичним шляхом, змінюючи різні налаштування пензля, ви зможете досягти неповторного ефекту.

Сподіваємось, що вам сподобався сьогоднішній практичний урок! Якщо у вас є запитання та/або зауваження по цій темі, не соромтеся писати їх у розділі коментарів нижче.

Дякую, що читаєте нас!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *