Зараз знайдеться мало людей, в яких немає алергії на продукти або пилок рослин. Вважається, що це наша плата за цивілізацію. У всьому світі ця проблема стоїть гостро, і люди намагаються мінімізувати контакти з потенційними подразниками. До таких відносяться і результат життєдіяльності пилового кліща.
Він є сапрофітом, тобто, існує поряд з нами. Любить вологу і пил, яка в надлишку знаходиться в килимах, м’яких меблях та постільній білизні. В тому числі й в подушках. Під час сну ми вдихаємо повітря, що проходить через неї, і отримуємо порцію алергенів. Прокидаємося з нежиттю, кашлем і головним болем. Для виключення таких станів потрібна гіпоалергенна подушка.
Цю статтю ми підготували разом з інтернет-магазином «Будинок Коттон». Його спеціалізація – текстиль для дому, і хто, як не він, зможе бути експертом в цьому питанні.
Причини алергії на подушки
Крім пилового кліща є ще кілька чинників, які грають роль у розвитку алергічної реакції:
- Наповнювач, сам по собі алерген – пух і перо птахів;
- Використання хімічних речовин при відбілюванні волокон, або для додання їм довговічності;
- Матеріал наповнювача затримує вологу і в ньому розвиваються цвілеві гриби і бактерії;
- Засоби для прання, що вами застосовуються.
Виключити ці причини просто. Треба вибрати начиння, що легко переться і швидко сохне. Уважно вивчати етикетку: виробник, що поважає себе, обов’язково вкаже склад виробу. Ми в свою чергу дамо детальну інформацію, як уникнути алергії на подушку.
Наповнювач подушки
Вимоги до матеріала вмісту аксесуара для сну з антиалергенними властивостями такі:
- Без сторонніх запахів;
- Відсутність клеючих та інших сторонніх компонентів;
- Повітропроникність;
- Волокна не є місцем існування кліщів і мікроорганізмів;
- Антистатичність;
- Домашній догляд, передбачає часте прання.
Аналізуючи поширені наповнювачі, ми виділили універсальні, які підходять практично всім. Вони діляться на:
1) Натуральні:
– Бамбук вирощується і обробляється без застосування хімічних речовин. Для виробництва цього матеріалу пагони рослини подрібнюють на волокна;
– Шовк підходить людям, що цінують не тільки здоров’я, а й віддають перевагу розкоші. Взимку зберігає тіло, влітку охолоджує. Пружні і м’які подушки, стали б відмінним вибором для кожної сім’ї, але через високу вартість вони залишаються не такими затребуваними, як інші;
– Евкаліпт не містить шкідливих речовин. Висока гігроскопічність і здатність проводити повітря, в поєднанні з лікувальними властивостями, рекомендується людям із захворюваннями органів дихання.
2) Синтетичні:
Силікон є одним з перших представників поліефірних волокон. Різниться від інших низькою ціною і недовговічністю.
Запатентувавши кілька десятиліть тому технологію Hollow Fiber, розробники не здогадувалися, що під такою назвою виникне ціла лінійка матеріалів, в основі яких поліестер. Назвемо їх:
- Комфорель;
- Синтепух;
- Філфайбер;
- Холлофіл.
Ці матеріали не дивлячись на різну назву мають в складі порожнисте поліефірне волокно, оброблене силіконом. Відрізняються один від одного товщиною волокон, і формою, в яку вони укладені. Спільними властивостями є: легкість, м’якість, швидко повертають форму після прання.
- Тинсулейт (Штучний лебединий пух) – найлегший з наповнювачів. Винайдено американською компанією 3М, як утеплювач для екстремальних умов і космосу. Згодом його стали застосовувати і в якості наповнювача для одягу та постільних речей. До складу входить поліефір і поліпропілен.
- Пінополістирол – кульки зі спіненого полімеру. Ми могли їх бачити в іграшках і знімних подушках для комп’ютерних крісел. По суті це капсули з повітрям всередині. Не взаємодіє з водою, і не виділяє токсичні речовини.
- Мікрогель – тонкі волокна, що набагато менші ніж у попередників. За виглядом і властивостями аналогічний натуральному.
- Мікрофібра в своєму складі містить поліестер і поліамід. Сучасні технології змогли створити матеріал за властивостями наближений до натуральних, поступаючись їм тільки в проведенні повітря.
Чохол для подушки
Без бар’єру, що захищає вміст подушки, захист від шкідливих часток буде неповним. Для цих цілей створені спеціальні чохли. Їх надійність підкріплюється подвійними швами. Блискавка з дрібними зубчиками. Такі заходи потрібні для запобігання попадання пилу всередину вироби. Тканина повинна відповідати вимогам гігієнічності – пропускати повітря і затримувати сторонні речовини:
- Мікрофібра – надтонкі міцні волокна;
- Поліестер – ніжний і щільний;
- Бавовна (тик, бязь) – техніка переплетення цих волокон не залишає жодного шансу для пилу.
Догляд за подушкою
Щоб подушка служила вам довго і при цьому не була джерелом алергенів, пам’ятайте про важливість правильного догляду:
- Синтетичні наповнювачі потрібно прати раз в 2-3 місяці, при температурі 30-40 градусів. Використовуйте рідкий засіб з лінійок для дітей або екологічно чисті. Не застосовуйте кондиціонер. Заповнюйте відсік для засобу на 1/3.
- Бамбук і евкаліпт – для їх прання підійдуть вище перелічені правила. Не можна віджимати, щоб виключити пошкодження волокон. Сушити на горизонтальній поверхні.
- Шовк – тільки хімчистка. Купуючи таку подушку дивіться на наявність блискавки. З її допомогою можна відкрити подушку, дістати наповнювач, а наволочку випрати.
- Дотримуйтесь маркування на етикетці виробу. Так ви продовжите термін служби, і ваша подушка буде радувати вас не один рік.
Радимо вам прислухатись до наших порад, і так ви будете переконані в тому, що купили якісну і надійну гіпоалергенна подушку.
Дякуємо, що читаєте нас!