Підступна війна росії проти України. Орієнтовні втрати ворога
(станом на 20.11.2024)
725740
осіб
369
літаків
329
гелікоптерів
9390
танків
19119
ББМ
20681
артилерія
1001
ППО
1252
РСЗВ
29648
машин
28
кораблі і катери
Не попадайтеся в пастки інтернет-тролів та ботів
Опубліковано

Не попадайтеся в пастки інтернет-тролів та ботів

 

 

На початку року в редакцію AIN.UA звернувся реальний інтернет-троль і вирішив в інтерв’ю розкрити секрети своєї професії. Він вирішив відкрити завісу таємниці над специфікою роботи ботів і тролів в інтернеті, а також розповісти про те, як їх розпізнати і як з ними боротися.

Ми не будемо повністю приводити в даній статті все інтерв’ю, але спробуємо висвітлити основні і важливі моменти.

 

«Ботоводство» – це теж робота і за неї платять немаленькі суми.

Сумнозвісні «ольгинські боти» не єдині у своєму роді, – схожі «корпорації зла» є і в Україні. За словами героя інтерв’ю їх досить багато і сидять вони не в якихось підвалах, а навіть у бізнес-центрах, і в самому центрі Києва. Набирають співробітників в такі компанії підпільно, найчастіше по знайомству або за рекомендаціями. А платять за таку брудну роботу, як за ринковими мірками, непогано.

 

У чому суть роботи бота

На початку робочого дня кожному боту на пошту приходить розсилка зі списком посилань на статті, які необхідно прокоментувати, а також вказуються тези, які потрібно «вкласти в голову» читачам цих статей і коментарів. Його завдання полягає в тому, щоб «зачепити» читача і викликати його на діалог, пробудити в ньому сильні почуття: гнів, злість, несхвалення, заздрість і т.п. І чим сильніші почуття він зачепить у відвідувача сайту – тим краще для бота і троля.

Поле для діяльності: сайти з можливістю відкритого коментування, онлайн-чати, трансляції YouTube, різні форуми, соцмережі Facebook, ВКонтакте, Twitter, Однокласники, Livejournal і т.д.

Щоденна норма – від 35 коментарів. Звіти здавалися щотижня. Найбільше керівництвом «ботоферми» цінувалися осмислені і довгі коментарі, які «чіпляють» користувача і провокують їх на дискусії.

 

«Рольові ігри» ботів

За словами бота, який дав інтерв’ю, в їх команді працювало 8 чоловік і у кожного була своя роль. Наприклад, троє з них були «популярними блогерами», а інші були простими тролями. Завдання блогерів полягала в тому, щоб граючи роль крутого експерта писати величезні статті на замовні теми. А тролі мали підтвердити важливість думки експерта-блогера і привернути увагу до його статті. Найчастіше статті писалися на замовлення олігархів і політиків, і покликані були сформувати певну думку в суспільство з певного питання.

Найцікавіше, що блогерам не заборонялося писати навіть повну маячню! Потім вступали в гру тролі: влаштовували словесні перепалки на сторінках блогерів, репостили їх статті де тільки можна і накручували відвідуваність.

 

Ефект від діяльності інтернет-тролів і ботів

За словами бота, ефект від їхньої роботи був просто величезний. Доходило навіть до того, що багато журналістів писали матеріали по тезам, які тролі вкидали в мережу.

По суті тролі нав’язували місцевим жителям потрібну думку (йшлося про конфлікт в Маріуполі). Абсурдність ситуації полягає в тому, що за рік роботи вони змогли переконати близько 40% міста в тому, що їхні очі брешуть і повірити точці зору ботів.

 

Як розпізнати ботів

Я не можу пояснити це словами, але в тексті бота завжди присутня «пластмаса». Кожен день ти постиш безліч коментарів і до вечора мізки вже просто не працюють. Боти часто пишуть повну ахінею – якщо вдумуватися в слова, а там щось типу того «кінь, стілець, 28»

Потрібно тягнути бота на діалог і просити підтвердити свою реальність. Вони не зможуть відмовитися, оскільки їм платять за коментарі.

У соцмережах все ще простіше – боти часто забувають вказувати детальну інформацію про себе – сімейний статус, місце проживання, дату народження і так далі. Дуже часто бувають нелогічні збіги – наприклад чувак з Череповця закінчив університет Шевченка.

 

Як боротися з ботами і тролями

Вони отримують зарплату за ваші коментарі, за ваші сильні емоції й за втягнення вас в дискусію. Щоб боротися з ботами – потрібно позбавити їх можливості впливати на вас. Якщо ви відчуваєте, що вас провокують – не ведіться. Достатньо не звертати уваги на такі коментарі і на таких користувачів. Не дайте себе обдурити!

 

 

Напишіть тут свою думку/питання

Ваша пошта не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Швидкий доступ по сайту SebWeo
Пригости мене кавою